yükleniyor...

Tesla Kasırga Krizi Çözümü

Amerika’yı vuran Irma Kasırgası’na yönelik elektrikli araç sektöründe lider durumda olan Tesla tarafından önlem alındı. Araçların batarya ömürleri yazılım ile güncellendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan Irma kasırgası sebebiyle bir çok eyalette tahliye kararları alınmaya başlandı. Bazı uzmanlar tarafından değerlendirilen bu büyük afet son 10 yılın Atlantik Okyanusu’nda görülen en güçlü kasırga olarak nitelendiriliyor. Kasırga şimdiden 200 milyon dolarlık zarara yol açmış durumda.

ABD’de yaşanan kasırga felaketi sebebiyle başta Florida olmak üzere birçok eyalette halkı tahliye etme çalışmaları başlamış durumda. Elektrikli otomobil sektöründe lider durumda olan Tesla ise bu kasırgada insanlara yardımcı olabilmek için ürettiği araçlara yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Tesla Model S ve Model X araçları normal alacakları yoldan 65 km daha fazla yol gidebilecekler. Bölgeden uzaklaşmak isteyen bazı araç sahipleri arabaların sahip olduğu bataryaların yetersiz olduğu konusunda şirkete bildirimler göndermeleri sonucunda Tesla harekete geçti. Normal kullanımda 60 kWh bataryaya sahip olan araçların yayınlanan yeni güncelleme ile 75 kWh’e çıkarıldı. Fazla batarya ömrünün şimdilik 16 Eylül tarihine kadar geçerli olduğu bildirildi.

The Verge tarafından yapılan bir açıklamada araçların normal zamanlarda zaten 75 kWh’lik bataryalara sahip oldukları ancak şirketin bunu araçlara koyduğu yazılım ile ancak %80’inin kullanılmasına izin verdiğini açıkladı. Tam kapasite ile aracı kullanmak isteyen müşteriler için ise Tesla’nın yaklaşık 3000 dolar ücret talebinde bulunduğunu belirtti.

Tesla Kasırga Krizi Çözümü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tesla Kasırga Krizi Çözümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla