Yükleniyor ..

Yükleniyor ..

Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor

8 ay önce 30 Görüntülenme 1 dk okuma süresi
Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor

Avustralya'da Tesla tarafından geliştirilecek olan pil dünyanın en büyük lityum iyon pili ünvanıyla 100 megawatt'lık kapasiteye sahip olacak.

Avustralya'da Tesla tarafından geliştirilecek olan pil dünyanın en büyük lityum iyon pili ünvanıyla 100 megawatt'lık kapasiteye sahip olacak. Ürettiği kaliteli elektrikli otomobilleriyle tanıdığımız Tesla şirketi, Avustralya'da dünyanın en büyük lityum iyon pili yapacağını açıladı. Şirketin üst düzey yöneticisi Elon Musk, Avustralya'nın Güney Avustralya eyaletinin başkenti Adelaide'de düzenlediği bir basın toplantısında Neoen enerji şirketi ile iş birliği yaparak 100 megawatt'lık bir pil üreteceklerini dile getirdi. Bu devasa büyük bataryanın 100 gün içinde tamamlanacağını dile getiren Elon Musk, yeni yapılacak olan pilin şu ana kadar yapılan en büyük pilden 3 kat faha büyük olacağını söyledi. Şu ana kadar üretilen en büyük pilin kapasitesi ise 30 megawatt civarında. Elektrik enerjisinin büyük bir kısmını güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde eden Güney Avustralya'da geçtiğimiz yıl yaşanan bir fırtına 24 saate yaklaşan elektrik kesintilerine neden olmuştu.
Etiketler: Tesla
Paylaş Paylaş
Yazar
Furkan YURDAKUL

Teknoloji'yi seven sayan bir kişi :)

Yorumlar


ÖNEMLİ: "Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor" başlığı ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları, önerileri yorum bölümünden sorabilirsiniz. "Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor" ile alakalı tüm yorumlarınız bizler için çok önemlidir ve sizlere değer verdiğimizden her yorumunuza cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. Technosfer ekibi olarak sizlerin daha iyi bilgiler alabilmeniz çalışıyoruz.

Hiç yorum bulunmamakta.