yükleniyor...

Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor

Avustralya’da Tesla tarafından geliştirilecek olan pil dünyanın en büyük lityum iyon pili ünvanıyla 100 megawatt’lık kapasiteye sahip olacak.

Avustralya’da Tesla tarafından geliştirilecek olan pil dünyanın en büyük lityum iyon pili ünvanıyla 100 megawatt’lık kapasiteye sahip olacak.

Ürettiği kaliteli elektrikli otomobilleriyle tanıdığımız Tesla şirketi, Avustralya’da dünyanın en büyük lityum iyon pili yapacağını açıladı. Şirketin üst düzey yöneticisi Elon Musk, Avustralya’nın Güney Avustralya eyaletinin başkenti Adelaide’de düzenlediği bir basın toplantısında Neoen enerji şirketi ile iş birliği yaparak 100 megawatt’lık bir pil üreteceklerini dile getirdi.

Bu devasa büyük bataryanın 100 gün içinde tamamlanacağını dile getiren Elon Musk, yeni yapılacak olan pilin şu ana kadar yapılan en büyük pilden 3 kat faha büyük olacağını söyledi.

Şu ana kadar üretilen en büyük pilin kapasitesi ise 30 megawatt civarında.

Elektrik enerjisinin büyük bir kısmını güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde eden Güney Avustralya’da geçtiğimiz yıl yaşanan bir fırtına 24 saate yaklaşan elektrik kesintilerine neden olmuştu.

Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tesla Dünyanın En Büyük Pilini Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla