yükleniyor...

Tesla Araçları Taksi Oluyor!

Sokaklarda gezinen Uber araçlarını istemeyen taksiciler artık elektrikli Tesla model taksilerle ulaşımı sağlayacak.

Son bir kaç gündür korsan taksicilik olarak nitelendirilen Uber ile büyük bir rekabet içerisine girmiş durumdalar. Bu rekabeti kendi lehlerine çevirmek için Tesla marka araçlardan 200 adet satın alacaklarını duyurdu.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası son zamanlarda Uber sürücülerine düşman kesilmiş durumda. Uber taksicilerinin kendi mesleklerini çaldıklarını düşünen taksi sahipleri aralarında yaşanan rekabet konusunda lük taksi uygulamasını hayata gerçirdiler.

Yolcu konforunu ön planda tutan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, lüks taksi uygulamasında kullanılan taksilerin normalden %15 daha zamlı olduğunu duyurmuştu. Bu uygulama kapsamında yolcuların daha konforlu ve rahat ulaşımlarını sağlamak adına 200 adet Tesla model elektrikli araç siparişi verildiği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta uygulamaya giren turkuaz renkli elektrikli Tesla aracı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası büyük bir girişime imza attı.

9 Ekim Pazartesi günü İstanbullu taksicilerle birlikte Uber’in sokaklardan kaldırılması için bir toplantı yapılacağı duyuruldu. Ayrıca Taksiciler Odası, Uber’in  Türkiye içerisinde hizmet vermesini istemediklerini belirtti.

Tesla Araçları Taksi Oluyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tesla Araçları Taksi Oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Eczaneler Adana Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? subdomain mi klasör mü gta 6 sistem gereksinimleri marla makaron filtre fiyatları Market Fiyatları demon slayer izle