SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
748
277 0

Tesla Araçları Taksi Oluyor!

Tesla Araçları Taksi Oluyor!
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Sokaklarda gezinen Uber araçlarını istemeyen taksiciler artık elektrikli Tesla model taksilerle ulaşımı sağlayacak.

Son bir kaç gündür korsan taksicilik olarak nitelendirilen Uber ile büyük bir rekabet içerisine girmiş durumdalar. Bu rekabeti kendi lehlerine çevirmek için Tesla marka araçlardan 200 adet satın alacaklarını duyurdu.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası son zamanlarda Uber sürücülerine düşman kesilmiş durumda. Uber taksicilerinin kendi mesleklerini çaldıklarını düşünen taksi sahipleri aralarında yaşanan rekabet konusunda lük taksi uygulamasını hayata gerçirdiler.

Yolcu konforunu ön planda tutan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, lüks taksi uygulamasında kullanılan taksilerin normalden %15 daha zamlı olduğunu duyurmuştu. Bu uygulama kapsamında yolcuların daha konforlu ve rahat ulaşımlarını sağlamak adına 200 adet Tesla model elektrikli araç siparişi verildiği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta uygulamaya giren turkuaz renkli elektrikli Tesla aracı ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası büyük bir girişime imza attı.

9 Ekim Pazartesi günü İstanbullu taksicilerle birlikte Uber’in sokaklardan kaldırılması için bir toplantı yapılacağı duyuruldu. Ayrıca Taksiciler Odası, Uber’in  Türkiye içerisinde hizmet vermesini istemediklerini belirtti.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Tesla Araçları Taksi Oluyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tesla Araçları Taksi Oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Tesla Araçları Taksi Oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.