yükleniyor...

Telegram Nedir?

Telegram , hız, güvenlik ve basitlik açısından oldukça kullanışlı bir iletişim platformudur. Ayrıca uygulamanın ara yüzünü ve genel mesajlaşma alanını özelleştirebilirsiniz. Her şeyden önce Telegram tamamen ücretsizdir. Bunlara ek olarak  Telegram, gizlilik ve güvenlik açısından herhangi bir tehlike teşkil etmez. İşte karşınızda kullanabileceğiz bazı özellikler.

Telegram

Yakındaki kişileri gruba ekleme

Geçen yıl Telegram, bulunduğunuz yere göre Telegram kullanıcılarını ve gruplarını keşfetmenizi sağlayan benzersiz bir özellik geliştirdi. Cep telefonu numaranızı paylaşmadan birilerini eklemek istediğinizde bu gerçekten kullanışlı bir özellik. Ayrıca, konferanslara, kampüslere veya festivallere gidecekseniz, yer ve etkinlikle ilgili çeşitli grupları bu şekilde bulabilirsiniz. Yakındaki kişileri eklemek için Telegram menüsünü açın ve “Kişiler” e gidin. Burada, “Yakındaki Kullanıcıları Ekle” ye dokunun ve işte yapmanız gereken tek şey bu. Bu özelliğin çalışması için diğer kullanıcıların da bu ekranın Telegram uygulamalarında açılmış olması gerektiğini unutmayın.

Telegram Gönderilmiş mesajları düzenle

Tek yapmanız gereken mesajı seçmek ve üstteki “Düzenle (kalem)” simgesine tıklamaktır ve mesajı kolayca düzenleyebilirsiniz. Ancak, değişiklikleri yaptıktan sonra size bir “Düzenlendi” etiketi gösterilir. Ayrıca, mesajları düzenlemek için zamana bağlı kısıtlamalar yoktur.

Sessiz mesajlar gönderin

Sessiz Mesajlar adlı bir özellik bulunmaktadır. Temel olarak, mesaj gönderebilirsiniz ve alıcı DND’yi açmamış olsa bile ses veya titreşim yapmaz. Harika, değil mi? Bu özelliği kullanmak için mesajınızı yazın ve “gönder” düğmesini basılı tutun. Burada, “Sessiz gönder” i seçin, işiniz bitti.

Mesajları zamanlayın

Uzman kullanıcılar için, zamanlama, belirli bir zamanda birçok görevi gerçekleştirmenin harika bir yoludur. Zaten e-posta zaman planlamasını çok kullanıyoruz, ancak bu özelliği mesajlar için getirdiğini görmek harika. Yapmanız gereken tek şey“gönder” düğmesini basılı tutarak bir mesaj planlayabilirsiniz. Burada “Mesaj planla” yı seçin ve tarih ile saati seçin. Mesaj tercih ettiğiniz saatte gönderilecektir.

Gönderenin mesajını silin

48 saate kadar gönderdiğiniz mesajları kesinlikle silebilirsiniz. Ancak diğer kullanıcılar tarafından da gönderilen mesajları silmenizi sağlayan yeni bir özellik getirdi. Bu biraz garip, ancak bu özellik her şeye göre gizliliğe öncelik veren kullanıcılar içindir. Bu özelliği kullanmak için, alınan mesajı seçmeniz ve “sil” düğmesine dokunmanız yeterlidir. Şimdi, “X için de sil” i seçin ve “Sil” e dokunun. Mesaj iz bırakmadan her iki uçtan da kaybolacaktır.

Telegram Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Telegram Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla