SONRAKİ
Samsung bir cihazını daha Türkiye içerisinde satışa sundu; İşte cihazın fiyat ve özellikleri Samsung bir cihazını daha Türkiye içerisinde satışa sundu; İşte cihazın fiyat ve özellikleri
ÖNCEKİ
Samsung Galaxy Tab S7 XL Lite hakkında ortaya çıkanlar Samsung Galaxy Tab S7 XL Lite hakkında ortaya çıkanlar
1960
726 0

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır
Yazar: Furkan YURDAKUL

12 Mayıs 2021

Telefonu televizyona bağlamak için birbirinden farklı yöntemler bulunur. Genel olarak bağlantı, wireless, uygulama, bluetooth ya da herhangi bir cihazın yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Aslına bakıldığında telefon ve televizyon arasında bağlantının nasıl kurulacağını telefon ve televizyonun özellikleri belirlemektedir. Cihaz modeline göre en uygun bağlantı tekniğini bulmak içinse, cihazların ayarlar kısmında özelliklerinin incelenmesi gerekmektedir. Peki telefon televizyona nasıl bağlanır? Telefon televizyona nasıl yansıtılır, Android telefon TV’ye nasıl bağlanır telefondaki interneti televizyona nasıl bağlarsınız? İşte detaylar…

Uydu Alıcısı ve Telefon Bağlantısı Kurulumu Yapın


Telefonları televizyona bağlamak için kimi zaman uydu alıcısı ve telefon bağlantısı arasında bir kurulum gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Özellikle de cihazınız Android ise bu bağlantıyı mutlaka gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Her ne kadar markaları birbirinden farklı olsa da Android işletim sistemine sahip olan cihazların çalışma prensipleri aynıdır. Android özelliğe sahip televizyon ve akıllı telefonlar arasında bağlantı kurmak daha kolayken, İOS işletim sistemine sahip cihazları Android cihazlara bağlamak çok daha zor olacaktır.

Android Telefonu Televizyona Bağlama

Android Telefon ve Televizyon Bağlantısı


Android cihazların yeni modellerinde miracast ya da DLNA gibi teknolojiler aktif olarak kullanılmıştır. Miracast teknolojisine sahip olan Android cihazlarda, televizyon ve telefonlardaki miracast özelliğinin açılması gerekecektir. Bunun için ekranı yukarıdan aşağıya doğru kaydırın ve karşınıza çıkan miracast sekmesine tıklayın. Böylece bağlantınız aktif hale gelecektir.

iPhone telefonu televizyona bağlama aparatı

İphone Telefon ve Televizyon Bağlantısı


Eğer kullandığınız cihaz İOS işletim sistemine sahip İphone ise, televizyonla bağlantı kurabilmek için uygulama kullanmak gerekecektir. ArkMC, DLNA ve UpnP gibi İphone cihazlarından HD televizyonlara, bilgisayarlara ve konsollara kablosuz ağ kullanarak bağlanmak için de yine uygulama indirilmesi gerekmektedir.

Telefonla Akıllı Olmayan Televizyon Bağlantısı


Her televizyon ne yazık ki kablosuz bağlantı özelliğine sahip değildir. Fakat bu durum telefonlardan akıllı olmayan cihazınıza bağlanamayacağınız anlamına gelmiyor. Telefonlardan, akıllı olmayan cihazlara görüntü aktarımı ve bağlantı yapabilmek için cihazınızın USB özellikli şarj kablosunu kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca HDMI kablosu ile bağlantı sağlayarak, televizyonlara görüntü ve ekran aktarımı sağlamak mümkündür. Aynı sistemi Smart olmayan televizyonlarda kullanarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
VİVO V23 5G İLE BAYRAM SELFIE’Sİ
VİVO V23 5G İLE BAYRAM SELFIE’Sİ
Bee Coin Nedir?
Bee Coin Nedir?
Teknolobit ile Teknolojiye Aşık Olacaksınız
Teknolobit ile Teknolojiye Aşık Olacaksınız
Shopify ile E-Ticarete Atılın!
Shopify ile E-Ticarete Atılın!

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.