yükleniyor...

Teknoloji Artık Sınıflarda: Schoolwork

Apple tarafından eğitimcileri sevindirecek yeni bir uygulama kullanıma sunuldu. Schoolwork uygulaması ile sınıf içerisinde interaktif bir eğitim olacak. Öğretmenler, öğrencilerini daha kolay ve daha yakından takip etme imkanı bulacak.

Teknoloji dünyasında her zaman bir numara olmayı hedefleyen Apple eğitim alanında da yeni gelişmeler yürütüyor. Eğitim ile teknolojiyi birbirine bağlamak amacıyla tanıttığı eğitim uygulaması Schoolwork ile okullarda daha interaktif şekilde eğitim verilebilecek.

Apple ana hedef olarak insanların hayatını kolaylaştırmak olarak planladığı stratejisinde eğitime de yer veriyor. Kullanıma sunduğu Schoolwork uygulaması sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler sınıf içerisinde daha aktif olabilecek.

Apple tarafından üretilen sanal eğitim içeriklerini Schoolwork uygulaması sayesinde erişilebilir hale getiren Apple öğretmenler  için ödev oluşturma, sınıf içerisinde öğrencilerin birey odaklı gelişimleri konularında kolayca takip işlerini yürütebilecekler.

Apple’ın kullanıma sunduğu yeni uygulama sayesinde öğretmenler kolayca ödev hazırlayabilecek, ödevler üzerinde düzenleme yapabilecekler, yayınlamaları gereken PDF dosyalarını öğrencilere gönderebilecek ve kendileri adına faydalı olduklarını düşündükleri bazı bağlantıları öğrencileriyle bu uygulama üzerinden rahatlıkla paylaşabilecekler.

Schoolwork uygulamasının kullanımı sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Eğitim konusunda kendini kanıtlamış bazı uygulamalar içerisinde de öğrencilerine paylaşım yapabilecekler. Tynker, Duolingo, Kahoot, GeoGebra, Quizlet gibi uygulamaları istenen öğrenciyle kolayca paylaşabilecek. Yeni akıllı eğitim asistanları sayesinde öğretmenler verdikleri ödevleri kolayca takip edebilmenin yanında çeşitli uygulamalar yardımıyla öğrencinin bireysel gelişimini de yakından takip edebilecekler.

Geliştiriciler için piyasaya çıkarılan Classroom ve ClassKit adı verilen uygulamalar iPad modelleri ve kalem desteği ile birlikte 299 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Teknoloji Artık Sınıflarda: Schoolwork konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Teknoloji Artık Sınıflarda: Schoolwork ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Adana Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Aba Nedir gta 6 sistem gereksinimleri gl hf ne demek adet geciktirici ilaç isimleri demon slayer izle