Teknasyon, 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı

07.12.2018
A+
A-

Kuruluşunun 5’inci yılında, 250’ye yakın personeli ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen bilişim şirketlerinden kabul edilen Teknasyon Yazılım, geliştirdiği 30’u aşkın tatbik ve oyun , 48 değişik lisan seçeneği ile 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı.

Teknasyon, 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı

Bu sene üç’üncüsü meydana gelen “Pitstop” etkinliğinde konuşan Teknasyon Yazılım’ın Kurucu Ortağı Burak Sağlık, “Bu seneyi değişiklik ve dönüşüm yılı olarak adreslediğimiz için, “PitStop” etkinliğimizin mottosunu “Brandnew” olarak belirledik. Küreselleşen yazılım sektöründe sesini duyuran Türk bir şirket olarak ‘bu oyunda biz de varız’ diyebilmek fazlaca önemli ve Teknasyon olarak bunu başardığımızı düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz 30’u aşkın tatbik ve oyun 48 değişik dil seçeneği ile 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı. 5 senenin nihayetinde geldiğimiz noktada ciromuzun yüzde 95’i ülke dışından geliyor. Ülkemiz cari açığının kapanması adına teknoloji ihracatına çok önem veriyoruz. Artık lokal değil global düşünüyoruz ve globalde başarı sağlayabilecek projeleri hayata geçiriyoruz. Hayalimiz Türkiye’den bir ‘Unicorn’ çıkarabilmek” dedi.

2018 yılının akımları takip etme ve global piyasaya ahenk sağlama yılı olduğuna değinen Sağlık, şunları söylemiş oldu: “2019’da yeni ürünlerimiz ile büyüme ivmesini artıracak ve Teknasyon’u yepyeni bir çizgiye taşıyacağız. 2018 senesinde, IT ekibimizi ve kod kalitemizi daha da geliştirdik, dizgesel ilerlemeye başladık. Bu emek harcamalar sonucu ortaya çıkan ürünlerimizi, dijital pazarlama gücümüz ile de destekledik ve bu sayede uygulamalarımız başarıya ulaştı. 2019 da çıtayı daha yükseğe koyuyoruz. Global pazarda yerelleşme stratejimiz doğrultusunda; daha kaliteli işler çıkarıp, kullanıcı deneyimini iyileştirerek, şahısların birbirine tavsiye edeceği planlar yaratmak öncelikli hedefimiz. 2019 Teknasyon’un yılı olacak.”

Kaan Sekban’ın keynote şekilde bulunduğu Pitstop’ta, Dinçer Karaca moderatörlüğünde üst düzey idare panellerinin yapılmasının peşinden, Facebook gibi dünya devlerinin sunumları yer aldı. Pitstop 2018, Merve Özbey’in konseri ile sonlanmış oldu.

Facebook dönüm noktası oldu

Facebook’un ‘Sınırları Aşan Türkiye’ lansmanında konuşmacı şekilde yer edinen Sağlık, Teknasyon’un inkişaf periyodu ile ilgili şekilde, “Bu işe ilk başladığımızda sadece GSM operatörlere alt yapı ve içerik hizmeti sağlamaktadır, yerel servislerin tanıtımını yapıyorduk. Dublin ‘den gelen bir telefon üstüne Facebook ile direkt çalışmaya başladık. Ofisimizde yaptığımız bir toplantıda Facebook bize, Türkiye’de teknoloji üretip bütün dünyaya pazarlama vizyonunu aktardı. Bunu Türkiye’de meydana getiren pek fazla kişi yoktu. Facebook’Şafak gelen yönlendirmeler ve deneme-yanılma kültürü ile kısa sürede bu vizyon doğrultusunda çok ciddi bir ara kat ettik. Şu an 4-5 farklı Start Up yatırımımız var. Global projelere yatkın olabilecek mamüller seçiyor ve kazanç yaptığımız start uplara pazarlama dalında büyük bir destek veriyoruz. Türk girişimcileri de denemekten korkmadan global pazarlara açılabilir, biz onlara örnek teşkil etmeliyiz. Türkiye’de zeki telefon ve kredi kartı kullanım payı yüksek, Pazar büyük; ancak bu, girişimcilerin Türkiye pazarı ile sınırlı kalmasına neden olmamalı” dedi.

“Sınırları Aşan Türkiye” lansmanında konuşma yapan Facebook Global Marketing Solutions VP’si Carolyn Everson da, Türkiye sınırlarını aşıp, ürünlerini bütün dünyaya satma başarısı yayınlayan Teknasyon Yazılım’dan övgüyle laf etti.

"Teknasyon, 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Teknasyon, 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknasyon, 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019