SONRAKİ
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
ÖNCEKİ
Çince Türkçe Çeviri Çince Türkçe Çeviri
3324
1231 0

Tek Taş Yüzük Modelleri

Tek Taş Yüzük Modelleri
Yazar: Furkan YURDAKUL

15 Eylül 2022

Evlilik; insan hayatının en heyecanlı olaylarından birisi! Her yıl binlerce insan evleniyor. Bilhassa ülkemizde evlilik öncesinde bazı süreçlerin olduğunu söylemek gerekir. Onlardan birisi de evlilik teklifi! Evlilik teklifini özel kılan detayların başında tahmin edebileceğiniz gibi yüzük seçimi geliyor. Sevdiği kadına evlilik teklif etmeyi planlayan bir erkeğin bunu yaparken karşısındakine güzel bir yüzük sunması da şart! Tek taş yüzük; evlilik tekliflerinin vazgeçilmez aksesuarı olarak bilinir. 

Tek Taş Yüzük Nedir? 

Hem sosyal medyada hem de günlük hayatta bir hayli popüler olan tek taş yüzük ile ilgili çok sayıda görüş mevcut! Bazıları tek taş yüzüğün gereksiz olduğunu düşünürken bazıları ise evlilik teklifinin vazgeçilmez bir detayı olduğuna inanıyor. Tek taş yüzüğü sıradan bir aksesuar olarak görmemek gerekir. Hediye edildiği kişide yıllar boyunca kalacak bir takıdır. Evliliğin güven ve sevgi üzerine kurulu olduğunu belli eder. 

Tek taş yüzük; halk arasında farklı bir anlama daha sahiptir. Karşısındakine bu yüzüğü sunan kişi; aynı zamanda niyetinin ciddi olduğunu da belli eder. Bu yüzden, yıllardan bu yana evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi olmuştur. Hatta, asırlardan bu yana popüler olduğunu söylemek gerekir. Tek taş; sonsuza kadar tek ve özel ya da sonsuz aşkın simgesi anlamları taşımasından dolayı oldukça değerlidir. 

Biraz da tek taş yüzük tarihinden bahsedelim! Eros; aşk tanrısı olarak bilinir. Bir efsaneye göre Eros’un kullanmış olduğu okların ucunda elmas vardır. Bunun yanı sıra, pırlantanın o dönemde bir kişinin kalbini kazanmak adına en uygun seçenek olduğuna inanılır. Elmas; en değerli taş olarak bilinirken bilhassa kraliçelerin ve cariyelerin de gücü ve ihtirası göstermek adına elmastan faydalandıkları ifade edilir. Tek taş yüzüğün popüler hale gelmesi biraz da elmas hakkındaki bu efsaneler ile yakından alakalıdır. Sonuç olarak, geçmişten bu yana aşkı ve sevgiyi simgeleyen bir araç olarak kullanılan tek taş yüzük; kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak eden doğru bir yatırımdır. 

Tek Taş Yüzük Kaç Karat Olmalıdır? 

Tek taş yüzük satın almayı düşünenlerin bilmeleri gereken birtakım hususlar mevcuttur. Her şeyden önce, nasıl bir model istendiğine karar verilmelidir. Bunun yanı sıra, pırlanta sertifikası da sunan bir yerden tek taş yüzük alışverişi gerçekleştirilmelidir. Pırlantanın değerini belirleyen birden çok husus vardır. Renk, karat, berraklık ve kesim; herhangi bir pırlanta aksesuarın kalitesini belirleyen etmenlerin başında gelir. Bir başka deyişle, 4C kuralı dikkate alınarak tek taş yüzük satın alınmalıdır. 

Karat; tek taş yüzük seçiminde hayati öneme sahiptir. Bir karat; 0,2 grama denk gelir. Bunun yanı sıra, pırlanta; kesim aşamasında ağırlığının üçte ikisini kaybeder. Bu noktada, pırlanta kesim işinde uzmanlaşmış kişilerin elinden çıkan pırlanta tek yaş yüzük modelleri satın alınmalıdır. 

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Tek Taş Yüzük Modelleri konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tek Taş Yüzük Modelleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Tek Taş Yüzük Modelleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.