yükleniyor...

Tek Kişilik Elektrikli Araç Tanıtıldı!

Electra Meccanica firması tarafından CES 2018 etkinliği kapsamında tek kişilik kullanılabilen Solo atlı elektrikli araç tanıtıldı.

CES 2018 etkinlikleri kapsamında teknoloji dünyasına elektirkli araçlar da gündem oluşturmaya başladı. Electra Meccanica adında bir şirket tek kişilik sürüş keyfini seven kullanıcılar için tasarladığı elektrikli aracını tanıttı. Tek bir kişi tarafından kullanılabilen bu araca Solo adı verildi.

Günümüzde birçok insan trafiğe çıktığı zaman genellikle araç içinde şoförden başka kimse bulunmuyor. Bu da trafik miktarını ve yakıt tüketimini oldukça arttırıyor. Electra Meccanica şirketi tarafından geliştirilen tek kişilik Solo adı verilen elektrikli araç sayesinde trafik miktarıyla birlikte yakıt tüketimi de azaltılarak çevreye katkı sağlanacak.

0’dan 100’e 8 saniyenin altında bir sürede çıkmayı başaran aracın maksimum ulaştığı hız miktarı 130 km/sa olurken, tek bir dolumda gidebildiği mesafe 160 km uzunluğunda. 285 litre büyüklüğünde bagaj hacmi bulunan araç, trafikte normal bir araç hacminden daha az yer kaplıyor. Elektrikli motordan güç alan araç 82 beygir gücünde.

Aracın hacminin küçük olması bazı insanlar için kapalı alan korkusunu tetikleyebilir ancak firma bunun yaşanmayacağını tek kişilik bir yolculuğun eğlenceli olacağını savunuyor.

15.500 dolar fiyata sahip olacak yeni tasarım araçta üç saat içerisinde tam dolum yapılan lityum iyon piller mevcut.

Tek Kişilik Elektrikli Araç Tanıtıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tek Kişilik Elektrikli Araç Tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla