yükleniyor...

TEB Hackaton ile girişimcilere şans veriyor

Türkiye’de düzenlenen BNP Paribas International Hackathon’un İstanbul ayağının sonuçları belli oldu. Farklı ülkelerden katılan yarışmacılara karşı ülkemizden çok güzel iki proje finale gidiyor.

Her sene düzenli bir hale gelmiş olan Türk Ekonomi Bankası Hackaton yarışmasının bu yıl 9-11 Haziran tarihlerinde Saklıköy TEB Formasyon Akademisinde bir yenisi daha düzenlendi. Yarışmaya 10 farklı merkezden çok sayıda yarışmacı katıldı. Ön elemeleri geçmeyi başarıp yarışmaya katılmaya hak kazanan yarışmacılar müşteri deneyimi odaklı yenilikçi fikirler ortaya koyarak projelerini geliştirmeye çalıştılar.

DERECEYE GİRENLERE DEV ÖDÜL

Türk Ekonomi Bankası girişimlere ve girişimcilere olabildiğince imkan tanımaya çalışıyor ve bu hususta girişimcilere imkan tanımak adına her sene farklı yarışmalar ve etkinlikler düzenliyor. Bu sene TEB Hackaton’a katılan girişimcileri ise dev bir ödül bekliyordu. 10 farklı ülkedeki rakipleri ile eş zamanlı olarak yarış içerisinde olan yarışmacılar bölgesel olarak ödüllendirildiler. Türkiye’den 2 proje grubu yirmi bin Türk Lirası değerinde ödülle ödüllendirildi.

ŞAMPİYON TAKIM PARİS’E GİDİYOR

İstanbul başta olmak üzere Lüksemburg, Brüksel, Roma, Berlin, Paris, Varşova, Singapur ve Nanjing, San Francisco merkezli olarak belirlenen lokasyonlarda 48 saat içerisinde mobil ve web tabanlı olarak yazılım geliştiren katılımcılardan Türkiye şampiyonu olan ekip, Digital Bootcamp’e katılım hakkı ve Paris’de yapılacak olan DemoDay’de ülkemizi temsil etme şansı kazandı.

Digital Bootcamp kapsamında 10 farklı ülkeden gelen ve ülkelerini temsil etme şansı yakalayan katılımcılar 10 hafta sürecek olan hızlı bir eğitim ve projelerini geliştirme imkanı yakalayacaklar. Geliştirilen projelerin sonucunda ise tüm projeler Paris’de Aralık ayı içerisinde düzenlenecek olan büyük finalde bir biri ile yarışacaklar.

Ülkemizi temsil etmek üzere jüri değerlendirmesinin ardından Endeksa ekibi birinciliği, Kiraplus ekibi ikinciliği ve T2 Software ekibi jüri özel ödülünü elde etti. Geliştirdikleri projelerin tüm haklarının yanı sıra toplamda 50 bin TL’lik para ödülü kazanan girişimciler, TEB Girişim Evi’nden de danışmanlık desteği almaya hak kazandı.

TEB Hackaton ile girişimcilere şans veriyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere TEB Hackaton ile girişimcilere şans veriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla