yükleniyor...

TATA ilk Spor Aracını Üretti !

Ünlü Hintli araba markası olan Tata, alt markası olan TAMO adı altında bir spor araç çıkardı . Land Rover ve Jaguar’ın da aynı zamanda sahibi olan Tata’nın arabasının detayları haberimizde..

Racemo adı verilen model, İtalyan tasarımı ile Hint yaratıcılığını harmanlayan iki kişilik bir spor coupe olarak adlandırılabilir bu araç. Yolcu taşıma amaçlı araçlar için ilk kez kullanılacak olan platform, MoFlex Multi-Material Sandwich (MMS) olarak adlandırılan teknolojik yapıyı kullanıyor.

Racemo, Hindistan’ın global olarak geliştirdiği, ‘fijital’ olarak nitelendirilen, fiziksel ve dijital dünyaları bir araya getiren ilk aracı denilebilir. Racemo+ versiyonu için oyun severlere de çok güzel bir haber var. Bu otomobilin içinde, interaktif oyun ortamında ‘Forza Horizon 3’ oyununu oynamak da mümkün oluyor. Gerçekten tuhaf bir düşünce tarzında geliştirilmiş bir aksiyon.

Racemo’nun kaputunun altında bulunan 1,2 lt’lik turbo beslemeli üç silindirli benzinli motordan 190 HP güç ve 210 Nm maksimum tork değerleri elde ediliyor.Model, 6 ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombine edilen bu motor sayesinde 0’dan 100 km/s hıza 6 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabiliyor.

TATA ilk Spor Aracını Üretti ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere TATA ilk Spor Aracını Üretti ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla