yükleniyor...

Taksim Ücretsiz Internet Meydanı

Günümüz teknoloji çağında bir cafe veya restoranta gidildiği zaman sipariş öncesi Wi-Fi şifresi istenir hale geldi. Doğa dostu internet ve enerji sunan direkler sokaklarda yayılmaya devam ediyor. Güneş enerjisiyle çalışan ve ücretsiz internet ve cep telefonu şarjı imkanı sunan Mito adlı cihaz Taksimde. Taksim ücretsiz internet meydanı oluyor.

Son birkaç yıldır internet ve akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezi olarak yaşamımıza yer edinmesinin ardından gün içinde uzun kullanımlar sonucunda bazı kişiler batarya sıkıntısı çekmekte. Bu sıkıntıyı powerbank cihazları, yedek piller ya da etrafında priz arayarak çözmeye çalışan kişilere yardım sokaktan geliyor.

Şarj sorununu bu tarz çözümler bularak halledebiliyoruz ancak internet başlı başına büyük bir sorun oluyor. İşte bu iki sorunu birden çözmek adına bundan sonra daha da sık karşılaşacağımız direkler çıkıyor.

Birçok belediyenin sunduğu bu imkan çeşitli durak, AVM gibi şehrin belli kısımlarında yer alan direkler sahip oldukları güneş panelleri sayesinde yaşadığımız teknoloji çağının en büyük 2 sorununa çözüm getiriyor.

Taksim ücretsiz internet meydanı

Bu yeni güneş enerjili direklerin en yenisi Verisun Bilişim tarafından uluslararası işbirliği ile geliştirilen Mito. Sahip olduğu ahşap tasarımı oldukça çık bir duruş sergiliyor. Yeni akıllı direk Mito ilk olarak Taksim meydanında kullanılacak.

Aynı anda 8 adet cihazı şarj edebilen Mito aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi bağlantı seçeneği de sunuyor. Üzerinde bir de LED ekranı olan direk, durağa gelecek olan otobüslerin saatini ya da hava sıcaklığını gösteren göstergelere sahip.

Sağladı bir çok avantajın yanında Türkçe ve İnglizce anonslar da yapabilen bu teknoloji harikası direk tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Taksim Ücretsiz Internet Meydanı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Taksim Ücretsiz Internet Meydanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla