yükleniyor...

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Kadınlara kişisel bakım dendiğinde akla hemen makyaj yapmak ya da bakımlı saçlar gelir. Yüzümüzdeki makyaja, giyim kuşamımıza ya da saçlarımızın görünümüne dikkat ederiz. Peki ya eller, tırnaklar? Tırnaklarımız bakımlı değilse, bu durumun güzelliğimize gölge düşürdüğünü ve diğer uğraşlarımızın boşa gittiğini söyleyebiliriz.Son yıllarda kozmetik dünyasına baktığımızda takma tırnak talebinde büyük artış olduğunu ve birçok farklı takma tırnak modellerinin piyasada yer almaya başladığını görüyoruz. Takma tırnak kullanımının birçok sebebi var; kimisi tırnak yapısını sevmez görünce bile ‘ne kadar çirkin tırnaklarım ve el yapım var’ der. Kimisi tırnak yer ve bu alışkanlığından vazgeçemediği için çözümü takma tırnakta bulur. Kimisiyse tırnaklarının çabuk kırıldığından şikayetçidir bu yüzden bu yola başvurur. Baktığımızda pek çok kişinin farklı nedenlerden de olsa takma tırnak kullandığını görüyoruz.

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Takma tırnak kullanımına ilişkin pek çok soru var. Özellikle de nasıl takıldığıyla ilgili. O zaman bu soruyu elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışıp size yardımcı olalım.

  • Takma tırnaklarınızı yerlerine takmadan önce orijinal tırnaklarınızın ojeden tamamen arındırılmış, temizlenmiş ve kuru olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar gerçekleştirilmediğinde tırnaklar tam olarak yerlerine oturmayacaklardır.
  • Daha sonra takma tırnakların iç kısımlarına özel takma tırnak yapıştırıcısını uygulamalı ve tırnaklarınızın üzerine yerleştirmelisiniz. Eğer tırnaklarınıza oturmuyorsa uygun şekilde törpüleyerek daha iyi bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tırnaklar takıldıktan sonra bir dakika boyunca bir miktar baskı uygulamalı ve yapıştığından emin olmalısınız. En az yarım saat boyunca tırnaklarınızı kullanmamanız gerekiyor, aksi takdirde tırnak yapıştırıcısının gevşemesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Takma tırnakların sonsuza kadar aynı yerinde duracağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz, normal şartlar atında en fazla bir iki gün dayanabilecektir. Eğer özel bir gün ya da gece için taktıysanız, gün sonunda çıkartmak için ellerinizi ılık suda bekletebilir ve yapışkanın etkisini kaybetmesini sağlayabilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır

Takma tırnağın zararlarından bahsedecek olursak kullanıcı kaynaklı meydana gelen bir zarardan konuşabiliriz; pek çok kadın takma tırnaklarını günlerce takılı tutuyor. Bunu yaparak gerçek tırnaklarını ne kadar zarara uğrattıklarını düşünmüyorlar. Tırnaklar bu şekilde hem nefes alamıyor, hem de günlerce kimyasal bir maddeye maruz kalıyor. Bu yüzden iki üç günden fazla takılmamasını tavsiye ediyorum. Takma tırnağı çıkarmak için ılık asetonlu suda ellerinizi bekletmeniz yeterli, böylelikle kendiliğinden çıkacaktır. Bunun yerine tırnak çıkarma sıvısı da kullanabilirsiniz. Tırnakları kullanmaya başladığınız ilk günler yapıştırıcının etkisinin en kuvvetli olduğu dönem olduğu için tırnakları ilk bir iki gün çıkarmamanızı tavsiye ederim.Takma Tırnak FiyatlarıGelelim güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olabilmenin bedeline, yani fiyatlarına. Takma tırnak fiyatları 20 tl’den başlarken, takma tırnak yapıştırıcılarını 15tl ve civarına bulabilirsiniz. Haydi şimdi alışverişe!

Takma Tırnak Nasıl Takılır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Takma Tırnak Nasıl Takılır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları