yükleniyor...

Tablolar Konuşuyor projesi ile engelleri aşıyoruz

Türkiye’nin ilk ve tek görme engelliler için hazırlanan Tablolar Konuşuyor projesi, Avrupa’nın en prestijli ödülleri arasına girdi.

Türk Telekom ve Sesli Betimleme Derneği tarafından geliştirilen proje,  görme engellilerin hayata eşit koşullarda tutunabilmesi için tabloları betimliyor.

Türk Telekom tarafından hazırlanan ve Sesli Betimleme Derneği tarafından metinleri hazırlanan ve 20 unutulmaz tablonun betimlendiği Tablolar Konuşuyor projesinde onlarca ünlü isim ve siyasetçiler sesleriyle destek oldu.

Bu projeye katkılarından dolayı Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Julide Ateş, nazlı Çelik, Arda Türkmen, Gülay Afşar, Cem Öğretir, Özge Uzun,Şeref Oğuz ve Arzum Onan’a ilk önce technosfer ekibi olarak bizlerde teşekkür etmek isteriz. 

Proje hakkında konuşan Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Hamdi Ateş, “Avrupa’nın en prestijli projelerinin yarıştığı bir etkinlikte, ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Telefon kütüphanesi olarak hayata geçirilen Tablolar Konuşuyor projesi ile görme engellilere yönelik ilk betimlemeli resim sergisini Türk Telekom ailesi olarak bizler başardık. Projemizi siyasetçiler ve ünlülerde sesleri ile destek olurken 20 unutulmaz tabloyu seslendirdik.” dedi.

Tablolar Konuşuyor projesi ile engelleri aşıyoruz konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Tablolar Konuşuyor projesi ile engelleri aşıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla