Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak!

Nissan, Japonya’nın başkenti Tokyo’da sürücüsüz elektrikli taksi projesini 5 Mart tarihinde hayata geçirecek.

Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak!

Japonya’da Nissan desteği ile birlikte kurulmak istenen sürücüsüz taksi hizmeti 5 Mart tarihinde Tokyo’da başlayacak.

Nissan firması tarafından üretilen elektrikli otomobil modeli olan Nissan Leaf taksiler 2018 yılının ilk çeyreğinden itibaren yollarda görüleceği haberi verilmişti. Japonya’da testlere başlaması beklenen Nissan’ın elektrikli otomobil modeli olan Leaf’lerden oluşan bir taksi filosu yapılmak isteniyor. Taşıma konusunda kendini geliştiren Uber ve Lyft gibi hizmet verme amacı güden bu proje ile elektrikli araçların yolcu taşımasının yanında araçlar sürücüsüz olarak tasarlandı.

Nissan ile ortak yürütülen proje kapsamında yer alacak sürücüsüz taksiler aldığı yolcuyu 4,5 kilometre boyunca götürecek. Yolcular Easy Ride sistemi sayesinde ilerlediği güzergah üzerinde yapılan etkinlikler, mağazalar gibi çeşitli alanlarda mobil uygulama sayesinde bilgi alabilecekler.

 

Test sürümü başladıktan sonra araçlar izlenmeye başlanacak. Yolculuk sonlandığı anda uygulamayı kullanan kişilere Easy Ride projesi tam olarak hayata geçmesiyle birlikte kullanıp kullanmayacakları hakkında sorular sorulacak.

Easy Ride projesi, 2020 yılında Tokyo’nun ev sahipliği yapacağı Yaz Olimpiyatları‘na kadar yetiştirilmek isteniyor.

"Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları