yükleniyor...

Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak!

Nissan, Japonya’nın başkenti Tokyo’da sürücüsüz elektrikli taksi projesini 5 Mart tarihinde hayata geçirecek.

Japonya’da Nissan desteği ile birlikte kurulmak istenen sürücüsüz taksi hizmeti 5 Mart tarihinde Tokyo’da başlayacak.

Nissan firması tarafından üretilen elektrikli otomobil modeli olan Nissan Leaf taksiler 2018 yılının ilk çeyreğinden itibaren yollarda görüleceği haberi verilmişti. Japonya’da testlere başlaması beklenen Nissan’ın elektrikli otomobil modeli olan Leaf’lerden oluşan bir taksi filosu yapılmak isteniyor. Taşıma konusunda kendini geliştiren Uber ve Lyft gibi hizmet verme amacı güden bu proje ile elektrikli araçların yolcu taşımasının yanında araçlar sürücüsüz olarak tasarlandı.

Nissan ile ortak yürütülen proje kapsamında yer alacak sürücüsüz taksiler aldığı yolcuyu 4,5 kilometre boyunca götürecek. Yolcular Easy Ride sistemi sayesinde ilerlediği güzergah üzerinde yapılan etkinlikler, mağazalar gibi çeşitli alanlarda mobil uygulama sayesinde bilgi alabilecekler.

 

Test sürümü başladıktan sonra araçlar izlenmeye başlanacak. Yolculuk sonlandığı anda uygulamayı kullanan kişilere Easy Ride projesi tam olarak hayata geçmesiyle birlikte kullanıp kullanmayacakları hakkında sorular sorulacak.

Easy Ride projesi, 2020 yılında Tokyo’nun ev sahipliği yapacağı Yaz Olimpiyatları‘na kadar yetiştirilmek isteniyor.

Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sürücüsüz Taksiler Japonya’da Test Sürüşüne Çıkacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Kısmetse Olur: Aşkın Gücü 101. Bölüm Tanıtımı Sportboss American Horror Story Izle Batman Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü rakı fiyatları marla makaron filtre fiyatları 2006 kaç yaşında