yükleniyor...

Super Cruise otomatik şerit değiştirme sağlıyor

General Motors’un eller serbest sürücü yardım sistemi olan Super Cruise, büyük bir yükseltme yapıyor. Gelişmiş sürücü yardım sisteminin (ADAS) geliştirilmiş bir sürümü, 2021 Cadillac CT5 ve CT4’TEN başlayacak. Ardından yeni 2021 Escalade tarafından piyasaya sürülecek. İyileştirmeler arasında, koşullar uygun olduğunda sistemin şeritleri değiştirmesini sağlayan otomatik bir şerit değiştirme işlevi olacaktır.

2017 yılında piyasaya sürülen Super Cruise Driver Assistance özelliği şu anda sadece Cadillac CT5 ve CT6 sedanlarında mevcuttur. Eller serbest sürüşe izin vermek için şirket tarafından toplanan araba, GPS verileri ve 3D haritalama verilerine gömülü kameralardan ve radar sensörlerinden gelen bilgileri kullanır. Bu özelliği, Super Cruise’un kontrolü tekrar ele alması durumunda sürücünün yola dikkat etmesini sağlamak için bir kızılötesi kamera kullanan bir sürücü izleme sistemi ile eşleştirir.

Super Cruise geliştirmeleri General Motors’un daha fazla elektrik bant genişliği ve veri işleme gücü sağlayan yepyeni dijital araç platformu tarafından mümkün hale getirildi. İlk geçen yıl piyasaya, bu yeni “dijital sinir sistemi” önümüzdeki dört yıl içinde tüm GM araçlarda akıllı telefon tarzı kablosuz yazılım güncellemeleri sağlayacaktır.

Super Cruise

En kapsamlı güncelleme

Super Cruise baş Mühendisi Mario Maiorana, yaptığı açıklamada,”Bu, ilk çıkışından bu yana Super Cruise’a yaptığımız en kapsamlı güncellememizdir . Süper Cruise’u daha sezgisel, daha iyi performans gösteren ve müşterilerimiz için daha erişilebilir hale getirmek için bir dizi iyileştirme yaptık. Otomatik şerit değiştirme işlevine ek olarak, kullanıcı arabiriminde ve eller serbest sürüş dinamiklerinde iyileştirmeler yaptık”  dedi.

Araçlarında otomatik şerit değiştirme sunan tek diğer şirket Tesla. 2018’in sonlarında bu özelliği ekledi ve aylar sonra, bazı sürücülerin aracın otomatik olarak giriş yapmadan şeritleri değiştirip değiştiremeyeceğini seçmesine izin vermek için güncellendi. Bu işlev, Tesla’nın risk alma isteğini takdir eden bazı sürücüler tarafından övülürken, diğerleri insan sürücülerinin becerisinin gerisinde kaldığı için eleştirdi.

Tabii ki, süper Cruise makul bir ücret ile karşımıza çıkmıyor. Ct6 alıcıları, lüks modeller için $66,290 ve platin modeller $85,290 için bağımsız seçenek için$2,500’i kapsıyor. Ayrıca, lüks modellerde, Super Cruise, alıcıların $3,100 sürücü yardımcı paketini satın almasını gerektirir. Gelecekteki modellerde nasıl fiyatlandırılacağına dair henüz kesin bir açıklama bulunmuyor.

Super Cruise otomatik şerit değiştirme sağlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Super Cruise otomatik şerit değiştirme sağlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla