Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Sully Film Çözümlemesi

Sully Film Çözümlemesi

ABONE OL
20 Kasım 2023, 14:12:12

Sully Film 2016 yapımı film, biyografi ve dram türündedir

“Sully” Filmi: 2016 yılının öne çıkan biyografi ve drama filmlerinden biridir. Chesley “Sully” Sullenberger’ın gerçek hayattaki olaylarına dayanan bu film, hayatı, cesareti ve insanın karar alma süreçlerini vurguluyor.

Kahramanlık ve Cesaret

Sully, uçağını nehre indirerek tüm yolcuları kurtarması, olağanüstü bir cesaret ve kararlılık örneğidir. Film, insanın amaçlarına ulaşma konusundaki azmini ve kararlılığını izleyicilere hissettirir.

Chesley “Sully” Sullenberger’ın Hikayesi

15 Ocak 2009’da arızalanan ve Hudson Nehri’ne başarıyla indirilen bir yolcu uçağı ve pilot Chesley Sullenberger’ın hikayesi bu filmde anlatılmaktadır. Film, olaylarla ilgili soruların cevabı aranırken, pilotun sadece bir kahraman mı yoksa hata yapan bir pilot mu olduğu sorusuyla izleyiciyi düşünmeye sevk eder.

Filmde Yer Alan Karakterler

Tom Hanks, Chesley “Sully” Sullenberger’ı canlandırarak filmde başarılı bir performans sergiler. Aaron Eckhart, Jeff Skiles karakterine hayat verirken, Laura Linney, Lorraine Sullenberger karakterini canlandırıyor. Filmin daha fazla vurgu yapması gereken bir karakter olduğunu düşünüyorum.

Kahramanın Yaşadığı Olayların Çözümlemesi

Filmi izledikten sonra filmdeki olayları 12 adımda çözümleyebilirim. İlk sahnelerde kahramanın adımlarından birinci adım olan sıradan Dünya ile karşılaşıyoruz. Sorgu ve muhabir ordusu ile karşılaşması kahramanın maceraya çağrısıdır. Kahramanımız bunları görmezden gelir soruları cevapsız bırakarak kaçmayı tercih eder rüya sahnesinde. Kahraman otelde akıl hocası ile tanışır. Havalimanından içeri girer ve kahramanın kafasındaki sesler testler dostlar ve düşmanlardır. Barda kahramanı adına sorgulanmadan suçlamadan onun için kadeh kaldırılması onun gururunu onurunu okşamıştır. Kahraman artık büyük sorun sahnesine girer. Kahraman bu büyük sorunun içindedir artık. Sorunla cebelleşirken moral ve destek bulur. Kahramanın kafasını karıştıran zamanlama kelimesi doruk noktasıdır. Kahramanın kendisiyle Gurur duyarak tamamladığı bir dönüş yaşar. Duruşmadaki ulaşım güvenliği kurulundaki kadının kahramanı onure edici sözleri ile 11. adım doruk noktası adını almıştır. Filmi izledikten sonra en belirgin ana fikir, imkansızı başarmak beraberinde zorlukları getirebilir.

Sully Film Eleştirileri
Kimi eleştirmenlere göre hikayenin akışını sürekli hayaller üzerinden ilerletmesiyle zaman zaman akıcılığını kaybettiği ve aile temasının yeterince işlenmediği eleştirileri yapılabilir.

Görüşlerinizi bekliyoruz
Sully Film eleştirileri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızda paylaşabilirsiniz. Bu film eleştiri konumuz okuduğunuz için teşekkür ederiz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments