yükleniyor...

Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7

Suya dayanıklı olarak geliştirilmiş oyuncu klavyesi Asus Tuf Gaming K7’ye sizlerle birlikte yakından bakıyoruz. Mekanik anahtarlar yerine 25 kat daha hızlı optik-mekanik anahtarlar kullanan Asus, klavyeye RGB desteği de eklemiş.

ASUS TUF GAMİNG K7 KUTU İÇERİĞİ

Siyah ve gri renk tonlarının şahane uyumunu klavyesine ve kutusuna yerleştiren Asus, kutu önünde RGB’yi desteklediğini, klavyenin ön yüzeyi, sol üst köşesinde ASUS logosu ve sağ üst köşesinde ise ürünün modeline yer vermiş. Ayrıca kutunun alt kısmında tuşların nasıl his bıraktığını görüp test etmemiz için küçük bir pencere bulunuyor.

Kutunun arka kısmında ise ürünün görseli sağ tarafa yerleştirilirken, teknik özellikleri ise sol tarafta.

Tuf Gaming K7 kutu içeriği;

 • Klavyenin kendisi
 • Bilek Desteği
 • Kullanım Klavuzu
 • Garanti Belgesi

ASUS TUF GAMİNG K7’YE YAKINDAN BAKALIM

TUF Gaming K7, koyu siyah klavye tuşları ve alüminyum üst paneli ile şahane gözüküyor. Sağlam bir yapıya ve normal ağırlıkta olan oyuncu klavyesi esnemiyor.

Keycapsleri iyi bir şekilde dizayn eden Asus, oldukça büyük bir yazı tipi ve pürüzsüz bir kaplamaya sahip. Makro tuşlar ve çoklu ortam kontrol tuşlarının olmaması dezavantaj gibi görünse de firma bu tuşları bazı tuşlara ekstra olarak eklemiş. Örneğin Fn tuşu ile 1, 2, 3 ve 4 tuşlarına basarsanız klavyenin profil geçişlerini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Fn + Windows tuşu ile Gaming moduna geçerek Windows tuşunu tamamen işlevsiz hale getirebiliyorsunuz.

Asus TUF Gaming K7 oyuncu klavyesinin ses açma kısma kısa yolları

Ses kontrollerini de yine Windows’a ihtiyacınız olmadan klavye üzerinden yapabilirsiniz. yine Fn tuşuna basarak F6, F7, F8, F9, F10 ve F11 tuşlarına basabilirsiniz.

Asus Tuf Gaming K7 oyuncu klavyesi Aura Sync desteği ile gelmekte, bu destek ile diğer Asus ürünleri ile eş zamanlı çalışabilen RGB, çok daha iyi bir ortama sahip olmanıza olanak sağlıyor. Yine diğer ek tuşlar gibi klavye üzerinden Fn tuşu ile bir çok geçişi yapmanız mümkün.

Fn tuşu ile yapabilecekleriniz;

 • Fn + Windows = Oyun moduna geçiş
 • Fn + 1, 2, 3, 4 = Profiller arası geçiş
 • Fn + F6 = Önceki müziğe geç
 • Fn + F7 = Durdur/Başlat
 • Fn + F8 = Sonraki müziğe geç
 • Fn + F9 = Sesi Kapat
 • Fn + F10 = Sesi azalt
 • Fn + F11 = Sesi yükselt
 • Fn + Yukarı Tuşu = Işığın şiddetini arttır
 • Fn + Aşağı Tuşu = Işığın şiddetini azalt
 • Fn + Sol, Sağ Tuşu = Işığın modunu değiştir

Ayrıca yön tuşlarının hemen üstünde gösterge ledleri bulunmakta. Bu ledlere ayrıca Gaming Modunun açık olup olmadığı da gözükmekte.

ASUS TUF GAMİNG K7 KULLANIM DENEYİMİ

Klavye oldukça hoş göründüğünü zaten bahsetmiştim. Klavye oldukça ince tasarlanmış ve ayakları açık dahi olsa yükseklik oldukça ideal durumda.

Bilek ağrılarını hesap ederek tasarlanan klavye’de birde bilek desteği ile geliyor. Bu şahane bir şey… Klavye ile bilek desteği mıknatıs ile birbirine bağlanıyor.

Asus Tuf Gaming K7 ayaklarının açılmış hali…

Şahane görünüme sahip olan klavyenin şasesi plastik yapılmış fakat çok sağlam bir plastik kullanılmış. Alt taraftaki tutucular sayesinde masada klavye çok iyi sabit kalabiliyor.

Klavyenin RGB’si karanlık bir ortamda biraz fazla aydınlık kalabiliyor fakat, yine de bu bir sorun olarak görmüyorum. Klavyenin vuruş hissi, bilek desteksiz kullanım rahatlığı oldukça iyi, ben normal kullanımım da bilek desteğini kullanmıyorum çünkü oyun esnasında özellikle fps oyunlarında klavyeyi yana çevirip fareme daha büyük bir alan bırakıyorum.

SON DÜŞÜNCELERİM

Pemium bir klavyeyi deneyimlemenin sonuna geldik. Türkiye fiyatına baktığımızda rakiplerine göre çok daha iyi özellikler sunan TUF Gaming K7’nin bence en önemli artısı su geçirmiyor olması.

Klavyede kullanılan optik mekanik anahtarlar ile vuruş hissi hem daha hızlı ve daha iyi basış hissi veriyor.

Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Su Geçirmeyen Oyuncu Klavyesi; Asus TUF Gaming K7 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla