yükleniyor...

Su Altı Geri Bildirim Cihazı Geliyor

Yüzücülerin büyük bir kısımının kullanmış olduğu yüzmeye başladıktan sonra geri bildirim yapan aktivite bildirim cihazları bulunuyor. Su altında yüzerken bu cihazları kullanmak ise oldukça zor denilebilir. Marlin bu duruma bir çözüm olarak geliştirilmiş.

Yüzücülerin büyük bir kısımının kullanmış olduğu yüzmeye başladıktan sonra geri bildirim yapan aktivite bildirim cihazları bulunuyor. Su altında yüzerken bu cihazları kullanmak ise oldukça zor denilebilir. Genellikle saat formunda bulunan aktivite bildirim cihazlarını kullanmak için yüzücülerin yüzmeyi bırakıp kollarındaki saatlerine bakmaları gerekiyor. Bu sırada da yakalamış oldukları tempoyu kaybediyorlar. Su altında sizlere bildirim gönderecek olan bu muhteşem cihaz ile birlikte artık su altı dünyası çok daha farklı olacak.

SU ALTINDAKİ DURUMUNUZ ANLIK OLARAK KULAĞINIZDA

Bu durumu büyük bir sorun olarak gören ve bu sorun üzerine ilerleyen Platyens isimli girişicinin geliştirdiği Marlin adındaki aktivite kulaklığı sayesinde su altında yüzerken kulaklık yardımı ile ne durumda olduğunuzu öğrenmeniz mümkün bir hale geliyor. Marlin isimindekki cihazın yakın zamanda su altında müzik dinleme gibi özelliklere de sahip olacağı düşünülüyor. Profesyonel yüzücüleri hedef alan dahili GPS sistemi bulunan Marlin, temelde 2 parçadan oluşuyor. Kulak arkasına takılan ve sesi kemiklere direkt ileten cihaz yardımı ile sesler net anlaşılırken aynı zamanda kulak arkası ile baş arasına takılan kısım ise cihazın beynini oluşturuyor.

BUNCA YILDIR DENİZDE YAŞAMIŞ OLDUKLARINIZI UNUTUN

Kulağın üzerinde bulunan sesi direkt insan kulağında bulunan titreşim algılayan kemiklere ileten parça ile ince bir kablo aracılığı ile bağlı olan kulaklık yüzücülere güvenli yüzüş imkanı sunuyor. Uzun yüzme işlemleri sırasında yüzücünün tur süresi ve ortalama hız gibi detayları kaydeden ve bunları sesli olarak kullanıcıya ileten cihaz yüzme sırasında belirlenen rotada oluşabilecek güçlü akıntılara karşı da yüzücüyü uyarıyor ve yön değiştirmesini istiyor. Yüzücünün belirlenen noktaya en güvenli şekilde varmasını sağlayan Marlin isimli cihazın 150 Dolar satış fiyatı ile önümüzdeki aylarda raflardaki yerlerini alması bekleniyor.

Su Altı Geri Bildirim Cihazı Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Su Altı Geri Bildirim Cihazı Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla