Yükleniyor ..

Yükleniyor ..

Strava Uygulaması Askeri Üs Noktasını Belli Etti!

3 hafta önce 960 Görüntülenme 1 dk okuma süresi
Strava Uygulaması Askeri Üs Noktasını Belli Etti!

Strava adı verilen bir fitness uygulaması kullanıcıları verilerinden çıkardığı ısı haritasını paylaştı. Askeri üs bölgesi ortaya çıktı.

Bir fitness uygulaması olan Strava günlük verilerini aldığı bir müşterisi sayesinde Suriye ve Afganistan'da bir askeri üs bölgesini deşifre etti.

Sağlıklı yaşam son dönemlerde oldukça gündemde olan bir konu haline geldi. Son zamanlarda uygulama mağazalarında sıkça karşımıza çıkan yeni sağlık ve spor uygulamaları sağlıklı yaşam konusunda iyi bir asistan oluyor. Ancak bu uygulamalardan bir tanesi bilinmemesi gereken bir yeri deşifre etti.

Strava adında bir fitness uygulaması kullanıcısılarının hareket ettiği noktaları GPS sistemi yardımıyla kayıt altına alabiliyor.

Üs bölgelerinin içinde ya da yakınlarında spor yapan askerlerin kullandığı bu uygulama kullanıcı faaliyetlerini ısı haritası şeklinde sitesinde paylaştı. ABD ordusu tarafından izlenen bu ısı haritası Afganistan ve Suriye'de üs bölgeleri hakkında bilgiler sızdırdı.

Strava tarafından yapılan bir açıklamada kullanıcıların faaliyetlerini paylaşmayı gizleyebilmeleri için bir seçenek olduğunu da belirtti.

Paylaş Paylaş
Yazar
Berkay Eke

Teknoloji meraklısı, yazılım hastası, sosyal medya ustası bir üniversite öğrencisi.

Yorumlar


ÖNEMLİ: "Strava Uygulaması Askeri Üs Noktasını Belli Etti!" başlığı ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları, önerileri yorum bölümünden sorabilirsiniz. "Strava Uygulaması Askeri Üs Noktasını Belli Etti!" ile alakalı tüm yorumlarınız bizler için çok önemlidir ve sizlere değer verdiğimizden her yorumunuza cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. Technosfer ekibi olarak sizlerin daha iyi bilgiler alabilmeniz çalışıyoruz.

Hiç yorum bulunmamakta.