yükleniyor...

Stephen Hawking: "Dünya'yı 100 Yıl İçinde Terketmek Zorunda Kalabiliriz ."

Fizikçi Stephen Hawking’in BBC’de yayınladığı dökümanlara göre insanların evrende artık dünya’dan başka yeni bir gezegende yaşamaya ihtiyacı var.

Dünya’yı terketmek için birçok sebep olabilir. Bu sözden etkilenmiş olabilirsiniz fakat dünyamızın şuanki jeopolitiği ve düzensiz bir doğası var. “The Martian” filminden aklınızda birçok şey oluşabilir bu konuyla ilgili eğer izlediyseniz.

Astrofizikçi ve Dünya’nın en zeki yaşayan insanı olarak kabul edilen Stephen Hawking, dünyanın şuan gittiği durumdan son derece endişeli bir durumda. Ayrıca kendisi 100 yıl sonra dünyamızın çok tehlikeli bir yer olabileceğinden bahsediyor. Bu tehlikeler arasında nükleer savaş, genetik virüsler ve küresel ısınma ilk başta gelen şeyler. Ayrıca nüfus patlaması yaşanması ve uzaydaki maddelerin, asteroidlerin dünyamıza çarparak zarar vermesi onun korkuları arasında yer alıyor. 2117’den önce dünyanın terkedilebileceğini işaret ediyor.

Ayrıca yaptığı tv programında da açıkça uzaya doğru gidiş biletini nasıl alabiliriz bunu da açıklıyor.

Stephen Hawking: "Dünya'yı 100 Yıl İçinde Terketmek Zorunda Kalabiliriz ." konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Stephen Hawking: "Dünya'yı 100 Yıl İçinde Terketmek Zorunda Kalabiliriz ." ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Sportboss Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Isparta Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü mastika rakı fiyatı nick oluşturucu 52 hafta kaç ay