Steam PlayStation 4 İçin Geldi

Steam PlayStation 4 İçin Geldi

Geçtiğimiz günlerde adının Microsoft ile anılmasından sonra artık Steam PlayStation 4 üzerinde de kullanılabilir durumda. Linux işletim sistemi ile Steam uygulamasını ve farklı emulatörleri PlayStation 4 üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Hackerlar PS4’ü henüz kıramasa da farklı işletim sistemi yüklemeyi başardı. PlayStation 4’ün Linux tabanlı işletim sistemi ile çalıştırılmasından sonra Steam oyun platformunu da PS4’e taşımış ve Steam oyunlarını PlayStation 4’te çalıştığına dair çeşitli videolar yayınlanmıştı. FailOverflow ekibi uzun süredir test aşamasında kullandıkları Linux tabanlı Fedora 23 işletim sistemini PS 4 için yayınladı.

Fedora 23’ü PlayStation 4 için yüklemek ve Steam oyunlarını buradan oynamak için sistem yazılımının 1.76 olması gerekmekte. Ayrıca 8 GB Flash Disk, klavye ve mouse ihtiyaç duyulan diğer gereksinimler arasında. Şu an stabil durumda olmayan PS4 için Fedora 23’te Wi-Fi ve Ethernet bağlantıları çalışmıyor. Ayrıca sistem ve oyun sesleri de gelmiyor.

steam playstation 4

Oyun konsolunuza Fedora 23 işletim sistemini yükledikten sonra Steam uygulamasını indirebilirsiniz. Üst seviye özellikler gerektirmeyen Steam oyunlarını PS4 üzerinden oynayabilirsiniz.

PlayStation 4 için Fedora 23 işletim sistemini yüklemek için gereken dosyaları buradan indirebilirsiniz.

Berkay Eke / Technosfer

"Steam PlayStation 4 İçin Geldi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Steam PlayStation 4 İçin Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam PlayStation 4 İçin Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları