yükleniyor...

Starbucks’ta Bitcoin ile Ödeme Yapılabilir

Ünlü kahve mağaza zincirlerinden biri olan Starbucks, ödeme yöntemleri konusunda kendi bünyesinde bitcoin ile ödeme şeklini de eklemeyi planlıyor.

Kahve denince başta Amerika’da ve tüm dünyada akla ilk gelen isimlerden biri olan Starbucks ödeme yöntemlerine yeni bir ürün daha katıyor. Önümüzdeki günlerde Starbucks’tan yapılan alışverişlerde ödemeyi Bitcoin üzerinden yapabilirsiniz.

Mobil ödeme sisteminin Amerika’da en çok kullanıldığı yer olan Starbucks, ödeme çeşitlerinde artış yapmayı düşünüyor. Yeni teknolojilere uyum sağlama konusunda kendini oldukça geliştiren ve geliştirmeye de devam eden Starbucks, son dönemlerin en revaçta olan para birimlerinden bitcoin ile ödemeyi kendi mağazalarında aktif hale getirmeyi planlıyor.

bitcoin starbucks

Bakkt adı verilen bir sistemde Starbucks’ın kendilerini öncü perakendeci olarak nitelendirmesi ve bu sistem içerisinde kullanıcılarına bitcoin ödeme yöntemiyle kolaylık sağlayacak olması dikkatleri üzerine topladı.

Starbucks Ödeme Sistemleri Başkanu Maria Smith tarafından yapılan açıklamada “Öncü perakendecilerden olan Starbucks, dijital birikimlerin ödeme yöntemlerinde kullanılması konusunda pratiklik, güvenli ve regüle edilen bir platformun gelişiminde büyük rol üstlenecek.” sözlerini kullandı. Ayrıca 15 milyonu aşkın olan Starbucks’ın mobil uygulaması olan Starbucks Rewards sayesinde mobil ödeme sistemlerinde birinci sırada yer aldıklarını da ekledi.

Starbucks cephesinden gelen bu hamle ile Starbucks’ın bitcoin ödeme sistemini kabul etmesiyle birlikte büyüyen bir işletme listesine eklenmesini sağlar. Geçmişte kripto para birimi bitcoini ödeme sistemlerine entegre eden birkaç şirket bu ödeme sistemini çok geçmeden bırakmaya karar vermişti.

2011 yılında mobil ödeme sistemini mağazalarına entegre eden Starbucks’ın bitcoin sistemi ile entegrasyonu sonrası ilk mobil ödeme deneyimi olamayacak. Starbucks’ın kripto para birimlerini kabul etme kararı, bitcoin gibi alternatiflerin kullanımını daha da meşrulaştırmaya yardımcı olabilir.

Starbucks’ta Bitcoin ile Ödeme Yapılabilir konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Starbucks’ta Bitcoin ile Ödeme Yapılabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.