SONRAKİ
Spotify Premium Üyelik Spotify Premium Üyelik
ÖNCEKİ
Moz Nedir? Moz Nedir?
3108
1151 0

StaffPad Artık iPad’te Sesini Duyuracak

StaffPad Artık iPad’te Sesini Duyuracak
Yazar: Aybala Bengisu Önür

13 Ağustos 2020

StaffPad , neredeyse beş yıl önce Windows tabanlı tabletler için gerçekten eşsiz bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Bestecilerin bir ekrandaki notları karalamasına ve el yazısı müziği dizgi puanına dönüştürmesine izin verdi. Lansmanında StaffPad, böyle bir uygulamayı bekleyen profesyoneller tarafından “çığır açıcı” olarak tanımlandı. Ancak bu, yalnızca Windows’ta mevcut. Uygulama iPad’de bazı büyük iyileştirmelerle çıkış yapacak.

Müzik notasyonu için el yazısı tanıma, en büyük satış özelliğidir. Bu, şimdi puanınızı tam bir orkestranın gerçekçiliği ile oynamanıza izin veren yeni ses kütüphaneleri ve herkesin Windows tabletlerde ve iPad’de bir skor oynamak için kullanabileceği ayrı bir ücretsiz Reader uygulamasıyla tamamlanmaktadır.

Bu ses kütüphanelerini, çelik tamburlar için 19,99 dolardan perküsyon, teller ve pirinç için 99,99 dolara kadar değişen uygulama içi satın alımlar olarak sunmak için Spitfire Audio, Orchestral Tools ve Cinesamples ile ortaklık kurdu. Kurucu ortağı David William Hearn, “Daha önce bunu denemek ve başarmak çok karmaşık olurdu. Logic Pro veya Pro Tools, Kontakt gibi bir örnekleyici, MIDI klavye, ses ara yüzü ve tüm bu uzmanlığa ihtiyacınız var. Tüm bunlar çok karmaşık, oynat düğmesine basmak ve flüt parçamı duymak istiyorum ve gerçek bir flüt gibi geliyor ” dedi.

Kullanıcılar ses kütüphanelerini seviyor

Yeni ses kütüphaneleri kuşkusuz müzisyenleri büyülese de, bir diğer büyük değişiklik yeni Reader uygulamasıdır. Bestecilerden çok müzisyenler için tasarlanmış ücretsiz bir uygulamadır ve StaffPad puanının bireysel bölümlerini birden çok iPad ve Windows tablette gerçek zamanlı olarak görüntülemek için StaffPad’e geri bağlanır. Bu yeni Reader uygulaması iPad veya Windows’ta mevcuttur. Ayrıca StaffPad’in yerleşik ses kitaplıklarının çalınmasını sağlayan 12,99 ABD doları tutarında bir uygulama içi satın alma içerir.

StaffPad’in iPad uygulaması Windows sürümüyle aynı. Şirket uygulamayı tamamen iPadOS ve Windows için çapraz platform olarak yeniden yazmış. Hem Windows hem de iPadOS uygulamalarının fiyatı 89,99 ABD dolarıdır. Ayrıca Windows güncellemesi mevcut müşteriler için ücretsiz olarak sunulacaktır. StaffPad, bu güncellenmiş uygulamanın ARM64 sürümüyle Microsoft’un yeni Surface Pro X cihazını bile destekleyecektir.

StaffPad’in yaklaşık beş yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, yarışmacılar 2016’daki Apple’ın Pencil desteği sayesinde iPad boşluğunu yavaşça doldurdular.


Hearn “iPad’e bakıyorduk ve webe göz atmanın veya dergileri okumanın harika olduğunu düşünüyorduk, ama gerçekten üzerinde çalışmak için çok küçük” açıklamasında bulundu. Tüm bunlar 2016’da iPad Pro ile değişti ve şimdi modern büyük iPad’lerin hepsinde bir çeşit Apple Pencil desteği var. Apple, App Store’da StaffPad gibi uygulamalar istiyor.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" StaffPad Artık iPad’te Sesini Duyuracak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere StaffPad Artık iPad’te Sesini Duyuracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda StaffPad Artık iPad’te Sesini Duyuracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.