yükleniyor...

Spotify Climatune Servisi İle Hava Durumuna Göre Şarkılar

 

Dünya üzerinde oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip olan Spotify uygulaması Spotify Climatune adını verdiği yeni projeyle şehirlerin hava durumlarına özel şarkılar öneriyor.

Online müzik dinleme platformlarından en çok kullanılan müzik uygulaması Spotify sevdiğiniz müzik türlerine ve ruh halinize göre onlarca müzik listesine sahip. Bu özelliklerinin yanına bir de dinlediğiniz şarkılardan ya da şarkı türlerinden yola çıkarak beğenebileceğiniz şarkılarıları size öneriyor.

Ruh halinizi tahlil etmede, hoşlanma ihtimaliniz olan şarkıları size sunmada oldukça başarılı olan Spotify bir yeni özellik daha geliştirdi. Popüler hava durumu servisi olan Accuweather ile iş birliği yapıyor. Bulunduğunuz konuma göre hangi hava duruma mevcutsa o havaya göre şarkı önerisinde bulunuyor.

spotify climatune

Spotify Climatune Nasıl Hizmet Veriyor?

Bu hizmeti verirken Accuweather’ın veri tabanından da yararlanıyor. Bu sayede hangi dönemlerde, hangi hava koşullarında, hangi şehirdeki kullanıcılarının ne tür müzikler dinlediğine dair analizler yapıyor. Bu analizler sonucunda ise şehirlerin hava durumlarına yönelik şarkı listeleri çıkarıyor. Ancak şu an için yeterli bir analiz durumu mevcut olmadığı için kendi şehrinize ait şarkıları seçemiyorsunuz. Seçilen şarkıları rastgele dinleme imkanınız var.

Hali hazırda Spotify kullanıcısıysanız şu an için beta sürümde olan Climatune servisine bu bağlantı yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Spotify Climatune Servisi İle Hava Durumuna Göre Şarkılar konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Spotify Climatune Servisi İle Hava Durumuna Göre Şarkılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla