Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Spider-Man PlayStation 5 İçin 4K Olarak Geliyor! Buyurun Videosu!

Spider-Man PlayStation 5 İçin 4K Olarak Geliyor! Buyurun Videosu!

ABONE OL
01 Aralık 2022, 20:39:31

Spider-Man PlayStation 5 için yoğun bir şekilde bekleniyor ve bu dengeye göre karşımıza geliyor. 60 FPS oynanabilecek oyan 4K seçeneklerle geliyor ve hepimiz için bir deneyim ve denge oluşturuyor. Spider-Man Miles Morales isimli oyunla ilgili açıklama yapan oyun üreticileri, süreçle ilgi de geniş bir seçenek oluşturuyor.Söz konusu performans moduyla ilgili olarak çözünürlükler sürekli değişebiliyor. 4K dahilinde kullanılabilecek olan yeni oyun demoları hepimiz için bir yapı ve seçenek oluşturuyor. Bunun da bazı seçeneklere bağlı olması gerekiyor. Pik noktasına ulaşan oyun için ışık takipleri ve diğer çevresel etkenler de her zaman karşımıza çıkmış oluyor diyebiliriz. Akıllara gelen bazı sorular ve cevaplar var.

Spider-Man PlayStation 5 isteğe bağlı performans modu  nedir?

İsteğe bağlı performans modu hayatımıza renk katan ve özel bir yapıda sunulan bir moddur. Zaten bu PS5 ile ilgili bir çözüm olduğu için sunulan bu mod, en azından oyun dünyası için büyük bir renk olarak sunuluyor. PlayStation 5 konsolu için duyurulan ilk oyunlardan bir tanesi Marvel’s Spider-Man: Miles Morales’ti. Oyunun geliştirici stüdyosu Insomniac Games, bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada PlayStation 5 üzerinde oyunun seçeneğe bağlı ‘Performans Modu’ olacağını açıkladı.Yeni nesil performans modu ile sunulacak olan bu oyunla ilgili olarak karşımıza da detaylı ve deneyimli seçenekler çıkıyor diyebiliriz. Performans modunda çözünürlük 4K seviyesine çıkacak ve oyunla birlikte güçlü bir ilerleme yaşanacak.Miles Morales oyunun PlayStation 5’te performans moduna sahip olacak olması orijinal Marvel’s Spider-Man soruları oluşturuyor. Keza oyunun benzer bir özelliğe sahip olup olmayacağı konusunda soruların akıllara gelmesine sebep oluyor. Eğer ki her iki oyun da PlayStation 5’te 4K 60 FPS oynatabilecek benzer motorda çalışacaksa bu, yeni nesil konsolun ‘Boost Mode’ ve geriye dönük uyumluluk konusundaki gücünün bir göstergesi olabilir. Bu konuyla ilgili net bir gelişme yok henüz lakin marka bazlı ilerlemelerde özellikle PS5 adına bir seçenek oluşturuluyor diyebiliriz.Oyunun Kasım sonu Ocak başı gibi çıkacağı söylendiği için ihtiyaçlara dair de bu seçeneklerle çıkacak gibi görünüyor. Oyunla ilgili yapılan açıklamalara göre eşsiz görevler sunulacak ve Marvel ile ilgili olarak New York üzerinde geniş bir çalışma yapılacak.

  Diyarbakır Depremi Hakkında Naci Görür'den Yorum: Üç Şehirde Aktivite BeklenebilirYer bilimci Naci Görür, Diyarbakır'da meydana gelen depremle ilgili olarak önemli bir açıklama yaptı. Görür'e göre, bu deprem sadece Diyarbakır'da etkili olmakla kalmayabilir, aynı zamanda çevredeki üç şehirde de hareketlilik oluşturabilir.Bir doğal afet olarak depremler, genellikle yalnızca etkilediği bölgeyle sınırlı kalmaz. Depremin etkileri, eğer yeterli büyüklükte ise, yakınlardaki şehirleri ve bölgeleri de etkileyebilir. Bu durumda, Naci Görür, Diyarbakır depreminin Diyarbakır dışındaki üç şehirde de aktiviteye yol açabileceğini belirtiyor.Yer bilimciye göre, depremin Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa bölgelerindeki yer kabuğunu harekete geçirebileceği ihtimali vardır. Bu bölgelerin deprem riskinin yüksek olduğu bilinmektedir ve bu nedenle depremin, diğer şehirlerde de hissedilebileceği bir gerçektir.Yer kabuğunun hareketliliği sonucunda, bu bölgelerde artçı sarsıntılar meydana gelebilir. Bu artçı sarsıntılar da kısmen şiddetli olabilir ve önlemlerin alınması gereken durumları doğurabilir. Bu nedenle, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa gibi şehirlerdeki yetkililerin deprem sonrası olası etkileri değerlendirmesi ve gerekli önlemleri alması önemlidir.Sonuç olarak, Naci Görür, Diyarbakır depreminin yalnızca Diyarbakır'ı etkilemeyebileceğini ve çevredeki üç şehirde de hareketlilik potansiyeli taşıyabileceğini belirtmektedir. Bu nedenle, deprem sonrası tüm bölgelerde dikkatli olunması ve gerekli önlemlerin alınması önemlidir.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments