yükleniyor...

SpaceX İlk Yolcusunu Belirledi!

SpaceX’in ilk yolcusu nihayet belirlendi. Japon milyarder Yusaku Maezawa, SpaceX firmasının aya göndereceği ilk ticari yolcu olma ünvanını kazandı.

Dün Twitter gündemini oldukça meşgul eden konulardan biri olan SpaceX’in ilk yolcusunun kim olacağı nihayet belirlendi. Japon milyarder Yusaku Maezawa, SpaceX firmasının aya göndereceği ilk ticari yolcu olma ünvanını kazandı.

Uzaya yolcu götürmesi için tasarlanan SpaceX’in yeni roketi Big Falcon Rocket ile 2023 yılında yapılması planlanan uzay gezisi için ilk yolcu belirlendi. Japonya’nın milyarder iş adamı Yusaku Maezawa online giyim sektöründe çalışıyor. 2023 yılında yapılacak olan bu seyahate birçok sanatçı da eşlik edecek. Yusaku Maezawa, bu sanatçılarla birlikte bir sanat projesi ortaya çıkaracak.

big falcon rocket

“Favori sanatçılarım bu yolculuğu yapsaydı acaba ortaya nasıl bir şey çıkardı” diyerek yola çıkan iş adamı, “Picasso bu yolculuğu yapsa, veya Andy Warhol, Michael Jackson ya da John Lennon? Acaba ne olurdu? Bunlar benim hayran olduğum kişiler.” diye ekledi.

Bu yolculuk için tüm koltukları satın alan Yusaku Maezawa, ne kadar ödediği konusunda bir bilgi vermedi. Ancak Elon Musk tarafından verilen bilgiye göre Big Falcon Rocket’in geliştirilmesinde kullanılacağı belirtildi.

SpaceX İlk Yolcusunu Belirledi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SpaceX İlk Yolcusunu Belirledi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.