SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
527
195 0

Sosyal Medyadan Dost Olur Mu?

Sosyal Medyadan Dost Olur Mu?
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Sosyal Medyayı bizler gibi sizlerde fazlası ile kullanıyorsunuzdur. Peki bu sosyal medyalar bizim için dost mudur değil midir ?

Kimi insanlara göre sosyal medya iyi bir şey değilken kimilerine göre ise iyi bir şey. Sosyal medya doğru kullanıldığı takdirde çok iyi bir aracıdır. Sosyal medya üzerinden gerçek dostluklar edinebilmektedir. Birçok insan buradaki arkadaşları ile dertlerini paylaşmakta, birçok insan ise yaşadığı bazı problemler hakkında fikir alışverişi yapabilmektedir. Gerçek ya da sanal âlemde doğru yapılan hiç bir şey kötü olamaz. Birçok iyi kişinin olduğu gibi birçok kötü amaçlı insanlarında bulunduğu sosyal medyada kötü amaçlı insanları iyi saptamalıyız.

Sosyal Medyada Yaşanılan Olumlu Şeyler

Sosyal medyada birçok insan birbirleri ile gerçek ve kalıcı dostluklar kurabiliyor. Yaşanılan bazı sorunlara çözüm bulabiliyor. Çok uzakta olsa da akrabaları, arkadaşları ile iletişim kurabiliyor. Facebook’un başlattığı yeni bir uygulama ile intihar eğilimi olan kişiler saptanıyor ve o kişiye mesaj gönderip onu için endişelenen birinin olduğunu bildiriyor. Danışma hattını arama, bir arkadaşınla konuşma ya da yardımı reddetme seçenekleri sunuyor. Bir kişi kötü hissettiğini bildirdiği zaman birçok kişi nedenini sorup yardımcı olmaya çalışıyor. Sosyal medya doğru kullanıldığı takdirde insanlar arasında harika bir iletişim sağlamaktadır. İş ve kariyer açısından da önemli faydalar sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Yaşanılan Olumsuz Şeyler

Sosyal medyada çok uzun zaman harcamak okul ve iş hayatında gerilemelere yol açmaktadır. Beğenilmek için yapılan paylaşımlarda beğeniler yetersiz olduğunda kişilerde sevilmeme ve mutsuzluk duygularını uyandırır. Sürekli mutlu paylaşımlar yapmak bazı kişilerin kıskançlık duymasına neden olabilir. Yayınlanmış olan bazı fotoğraflar cinsel istismara neden olabilir. Birçok genç kıza ve çocuğa güzel sözler söyleyerek onu kandırmasına ve çocuğun hata yapmasına neden olabilir. Yayınlanan bazı fotoğraflar çocukları olumsuz yönde etkileyebilir.

Sosyal medyada olumsuz bir olayla karşılaşınca ne yapmalıyız?

Yayınlanan pornografi içerikli bir fotoğrafı gördüğümüzde şikâyet et kısmına şikâyet edip o hesabı kapattırabiliriz. Cinsel bir istismar algılandığında bir büyükten yardım almalı ya da polise şikâyette bulunmalıyız. Özel fotoğraflarınızı paylaşmayın. Herkese güvenmemeliyiz. Kimlik bilgilerimizi ya da medya hesap bilgilerimizi kimseyle paylaşmamalıyız. Çocuklarım sapkın düşüncelere sahip olan insanlara maruz kalmaması için çocuklarınızın kontrolünü sağlayın. Bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmesine izin vermeyin.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Sosyal Medyadan Dost Olur Mu? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sosyal Medyadan Dost Olur Mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Sosyal Medyadan Dost Olur Mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.