yükleniyor...

Sosyal Medya Faydalı Mı, Faydasız Mı?

İnternetin insan hayatına girmesinden sonra sosyal medya internetten sonra bireylerin kendi iç dünyalarını yansıttığı bir mecra olarak insan karşısına çıkar.

Birçok sosyal medya sitesi bulunmakta olup bunların temel işlevi bireylerin kendi paylaştıkları fotoğraf veya video gibi medyatik değeri olan olguların diğer takipçiler tarafından beğenilip yorumlanmasıdır.

Birey İçin Sosyal Medya

Birey internet sitelerini aksine bir sosyal medya hesabını kolaylıkla açabilir ve bunu kolaylıkla yönetebilir. Ayrıca sosyal medya hesaplarının görünürlüğü bireylere göre internet sitelerinin görünürlüğünden daha fazla olduğu için birey bir duygu ve düşüncesini kolaylıkla takipçilerine yansıtabilir. Ayrıca takipçilerin de çok kolay elde edilmesiyle sosyal medya bireyin bilgi birikimi tarzında bir boyuta ulaşmaktadır. Birey paylaşımları ile anılmakta ve bu paylaşımların değeri kişinin toplumdaki değerini yansıtmaktadır.

Sosyal Medyanın Birey İçin Fayda ve Zararları

Sosyal medya bireyin iç dünyasını ve dış dünyasını takipçilerine çok kolay yansıttığı için ve bu yansıtılan bilgilerin ispatlanmasının gerekmediği için insanlar bu birey hakkında doğru veya yanlış düşünceye varabilir. Bireyin paylaştığı bir paylaşımdan ötürü toplum içinde yargılanması sıklıkla görülen bir olgudur. Aynı zamanda sosyal medyadan biri toplumda açıklamaya fırsat bulamadığı düşünceleri takipçilerine çok kolay aktarabilir. Bu da sosyal medyanın bir diğer iyi yanlarındandır. Birey sosyal medyada paylaşmak istediği bir fotoğrafı birçok arkadaşına aynı ve eş zamanda göstererek zamandan tasarruf eder ve bazı bilgiler çok kolay uğraşarak ulaşarak kendisine daha çok zaman ayırabilir.

Sosyal Medya Faydalı Mı, Faydasız Mı? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sosyal Medya Faydalı Mı, Faydasız Mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla