Sony’ye Büyük Darbe

  • 01 Mayıs 2015
  • 2.354 kez görüntülendi.
Sony’ye Büyük Darbe

Japonya menşeili teknoloji devi Sony , 2014 yılının mali raporlarını yani gelir giderler verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Sony , rakamlara bakıldığında pek te memnun kalmamış gibi gözüküyor.Çünkü dişli rakipleri olan Samsung , HTC , Apple gibi markalar , mobil kategori başta olmak üzere Sony şirketini her dalda zora sokuyor.Çeşit çok olunca insanlar da kullanım alanlarına farklı şekilde yöneliyor.

Sony , 2014 yılının son çeyreğinde 571 milyon dolar kar ettiğini dile getirirken , 31 Mart 2015’te açıkladığı yıl sonu raporunda büyük bir hayal kırıklığına uğradı.Firma , yıl sonu raporunda 1.1 milyar dolar zarar ettiğini vurguladı.

Firmanın ayakta kalmasını sağlayan ayak ise bizleri çok şaşırttı.Japon devi , mobil sektörden çok büyük kan kaybettiğini dile getirirken , farklı firmalara satttığı sensörler ve hack saldırıları ile anılan sinema sistemlerinden gelirler elde ederek kendini biraz da olsa toparlamayı bildi.

Sony , Playstation 4 satışlarından da mutlu olduğunun altını çizdi.Açıkladığı rapora göre 2015 senesine pek te ümitli bir şekilde yola devam edecek gibi gözükmese de amiral gemisi Xperia Z4 , her şeyi değiştirebilecek nitelikte…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ