yükleniyor...

Sony, Gece Modu Özelliğini Kaldırıyor!

Sony, Xperia ailesine ait bazı akıllı telefonlarında yer alan gece modu özelliğini Android 8.0 Oreo güncellemesi ile birlikte kaldıracağını açıkladı.

Xperia akıllı telefon modelleri ile üyük bir çıkış yakalayan Sony güncelleme konusunda da müşterilerini mağdur etmeme hedefiyle ilerlemeye devam ediyor. Xperia ailesinde kullanılmakta olan gece modu özelliği Android Oreo 8.0 güncellemesi ile birlikte sona erecek.

Son zamanlarda gündemde olan birçok uygulamanın da kullanıcısına sunduğu gece modu özelliği karanlık ortamlarda ekran parlaklığının gözü yormaması adına sunulan bir özellik olduğunu biliyoruz. Birçok akıllı telefon üreticisinin de kullandığı bu özellik sayesinde ekran üzerinde yer alan parlak renkli kısımların gözü yormayacak bir filtre ile kaplanması akıllı telefon kullanıcılarının göz sağlığı için faydalı oluyor.

Sony, Xperia ailesine ait olan akıllı telefonlarda bulunan bu özellik Android Oreo 8.0 güncellemesiyle birlikte kaldırılacağı söyleniyor.

Sony Xperia resmi Twitter adresinden yapılan açıklamaya göre Sony Xperia XA1, XA1 Ultra ve XA1 Plus modellerinden Android Oreo güncellemesi ile birlikte kaldırılacağı belirtiliyor. Android 7.0 Nougat güncellemesiyle birlikte gelen bu özellik yeni Android sürümünü yükledikten sonra kullanılmayacak.

Sony, Gece Modu Özelliğini Kaldırıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sony, Gece Modu Özelliğini Kaldırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla