Sony Firması 2015 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

  • 30 Nisan 2015
  • 467 kez görüntülendi.
Sony Firması 2015 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Sony Firmasın 2015 İlk Çeyrek Sonuçlarını açıkladı.

Sony firmasının geçtiğimiz yılın 4.çeyreğinde 68,5 milyar dolar gelir, 571 milyon kar elde ettiğini açıklamıştı. Bu yılın ilk çeyreğinde ise yalaşık 1.1 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı. Japon elektronik devi en büyük yarayı mobil kanadından aldı. Sony firmasını ilk ayakta tutan birden fazla firmaya görüntü sensörü satıyor olması bunun dışında ise başarılı satış grafiği çizen playstation 4 oldu.

Sony firmasının PlayStation satışlarını bir önceki yıla göre arttı. 17.9 milyon konsolun 14.8 milyonunun PlayStation 4 ve bunun dışında kalan 3.1 milyonunun ise taşınabilir oyun kolu olduğunu açıkladı. Sony firmasının zarar açıklamalarına rağmen 2015 yılından ümidini kesmiş değil. Japon devi yeni çıkarttığı Xperia Z4‘ü gerçek anlamda iyi pazarlarsa bu yılı kar ile kapatmayı hedefliyor. Tabi tek hedefi de bu değil bu yıl içerisinde Playstation 4 satışlarından toplamda 16 milyon satış gerçekleştirebileceğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ONUR BAYTAR dedi ki:

    Arkadaslar Sony marka almayın kesinlikle . 2 ay önce z 3 marka cep telefonu aldım aldığım gün bozuk çıktı garantiye yolladım hala gelmedi telefon. böyle kötü bi firma olamaz paramla rezil oldum

BİR YORUM YAZ