yükleniyor...

Snapdragon'lu Yeni Bilgisayar Dönemi Başlıyor!

Qualcomm ile Microsoft iş birliği yeni bir teknolojinin çıkmasına sebep oldu. Mobil cihazlardaki işlemci artık Windows cihazlarda da ortaya çıkacak. Konu ile ilgili olarak detaylar için haberi okuyun.

Qualcomm ile Microsoft gibi iki dev firmanın iş birliği ile yepyeni bir bilgisayar üretim dönemi başlayacak. Qualcomm’un son eseri olan Snapdragon 835 işlemcili bilgisayarlar hakkında ilk detaylar haberimizde yer alıyor. Qualcomm ARM tabanlı bilgisayarların yılın dördüncü çeyreğinde hayatımıza gireceği konusunda bazı ip uçları verdi. Qualcomm Windows 10 işletim sistemli ilk hücresel bilgisayarını bu yılın sonunda Snapdragon 835 işlemcisinden güç alarak piyasaya sürecek.

Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf tarafından yapılan açıklamada Microsoft ile iş birliği yapılarak Snapdragon’un son üyesi Snapdragon 835 ve Windows 10 işletim sistemi kullanılarak bir bilgisayar yapılacak ve bu yılın son çeyreğinde pazara sunulacağı belirtildi. Qualcomm ve Microsoft’un ARM tabanlı Windows 10 bilgisayarlarının sorunsuz çalışabilmesi için aralarında çok güçlü bir iş birliği yapıldığı ve buradan elde edilecek bir başarı ile tablet veya dizüstü bilgisayarların ince ve hafif olacağı söyleniyor.

YENİ BİLGİSAYARLAR HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLACAK?

Qualcomm ve Microsoft iş birliği ile üretilecek olan bu cihazların akıllı telefonlardan ilham alınarak tasarladıkları ve cihazlara hücresel kişisel bilgisayar adının verildiği söyleniyor. Sahip olacağı yüksek hızlı modem sayesinde sürekli olarak bir hücresel ağa bağlılığı sağlanacak. Ayrıca Bluetooth 5 ve Wi-Gig özellikleri de yeni hücresel bilgisayarlarda bulanacak. Dizüstü bilgisayarlar görülen en büyük sıkıntılardan biri olan batarya süresi ise yeni iş birliği ürününde giderileceği düşünülüyor. Adreno 549 GPU sayesinde 4K çözünürlüklü videoları kolayca izleyeceksiniz.

ARM tabanlı Windows bilgisayarlar konusunda şu zamana kadar çok fazla girişim örneği sergilenmedi. ARM tabanlı Windows bilgisayarlarının iyi çalışmaması kişisel bilgisayar üreticilerini bu konuda çekimser yapmaya yetti. Dell ve HP cephelerinden yapılan açıklamalarda hücresel bilgisayarlarla ilgilendikleri söylense de bu bilgisayarları test için zamana ihtiyaç duydukları belirtilmiş. Sizin düşüncelerinizi de hemen alt tarafta bekliyoruz.

Snapdragon'lu Yeni Bilgisayar Dönemi Başlıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapdragon'lu Yeni Bilgisayar Dönemi Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla