yükleniyor...

Snapdragon 810'da Aırı Isınma Olmuyor!

Günlerdir hatta aylardır bu konu üzerinde konuşuluyor, duruluyor. Özellikle Lg’nin CES 2015’te tanıttığı G Flex 2 ‘de bu işlemciyi kullanması iyice bu tartışmaları alevlendirdi. İlk başta Qualcomm ; Samsung’un ısı yaratması yüzünden işlemcilerini kullanmama isteği nedeniyle Samsung için işlemciyi yenilemek gibi şeyler yaparak aslında bu konuyu onaylamıştı.

1(39)

 

 

LG ise ilk önce herhangi bir ısınmayla karşılaşmadıklarını belirtmiş , fakat sonradan her nedense aşırı ısınma oluyor fakat biz bunu kendi yöntemlerimizle hallettik demişti. Yani LG tarafı biraz stratejik adımlar attığı için tam olarak güvenilemedi.

Fakat Android Authority’den gelen bilgilere göre Anandtech tarafından yapılan S810 analizlerine göre aşırı ısınma gözlemlenmemiş yani herhangi bir bulguya rastlanılmamış. Bildiğiniz üzere ayrıca içinde Adreno 430 GPU grafik işlemcisinide içeren işlemci , demek ki Qualcomm tarafından gelen hamleler ve yenilemeler ile birlikte sorunları çözmüş.

qualcomm_artwork_muhyal.com_

 

Ayrıca bazı sanal testlerdeki puanlarına da göz atabilirsiniz.

Snapdragon-810-Basemark-OverallSnapdragon-810-Memory-Latency-Test

 

Snapdragon-810-Kraken-11-test

 

Aslında bir taraftan mantıklı bir gözle bakarsak bu yılki işlemci tarafına . Bu sene Samsung tarafının özellikle çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz tabiki bu avantajı kullanabilirlerse. Yeni çıkan Exynos 7420 64bit mimarili işlemcinin üzerine fazla geçmeden 7440 ve 7680 işlemcilerinin de katıldığı ifade edildi ama şuanlık Mart’ta çıkıcak S6’da Exynos 7420 kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca herhangi bir ısı sorunu olmadığı gibi bu işlemci Samsung’un en yeni işlemci üretme tarzı yani 14nm olarak çıkacak ve nerdeyse her bakımdan ( modem gibi istisnalar var) Snapdragon 810 işlemcisine göre güçlü kalıyor.

gsmarena_001_009

Durumlar böyle sevgili okurlarımız. Bu arada yeni sitemize hoşgeldiniz demeyi de ihmal etmeyeyim . Bu sitedeki ilk yazım bu umarım bu ve bundan sonraki yazılarımızdan büyük keyif alır, sitemizin takipçisi olursunuz . Haberlerimizi hızlıca ve en doğru bir biçimde yazacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Ben Mert Büyük . Teknolojinin yeni katmanına hoşgeldiniz .. Esenle kalın.

Snapdragon 810'da Aırı Isınma Olmuyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapdragon 810'da Aırı Isınma Olmuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.