SONRAKİ
2019 BMW X5 fiyat ve özellikleri ile çok iddialı! 2019 BMW X5 fiyat ve özellikleri ile çok iddialı!
ÖNCEKİ
Dolar Kuru Rekor Kırıyor Elektronik Alınamıyor! Dolar Kuru Rekor Kırıyor Elektronik Alınamıyor!
1717
636 0

Snapdragon 710 Tanıtıldı !

Snapdragon 710 Tanıtıldı !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

25 Mayıs 2018

Qualcomm , sonunda beklentileri karşılayarak yeni işlemci serisini tanıttı . 700 Serisi peki hangi segment için geliştirildi ve özellikleri neler ? Detaylar haberimizde..

Snapdragon 710 bugün tanıtıldı. Şubat ayında bu işlemcinin sinyallerini veren Qualcomm, özel bir etkinlik gerçekleştirerek 700 serisinin ilk üyesi Snapdragon 710’u tanıtmış oldu. Bu işlemciyi amiral gemisi ile üst-orta segment arasına yerleştirmek istiyor Qualcomm. Peki bu yeni işlemcinin özellikleri neler ?

10 nm süreciyle üretilen işlemci , bu konuda amiral gemilerinin yeni işlemcisi Snapdragon 845’e benziyor. Aslında biraz Snapdragon 845’in kısılmış versiyonu olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz. 3. nesil Kyro 360 çekirdeklerinden gücünü alan Snapdragon 710, sekiz çekirdekli yapıda, enerji verimliliği ve performansı aynı anda sunmayı hedefliyor. 6 çekirdekli verimlilik kümesi, 1.7 GHz frekans hızı sunuyor. 2 çekirdekli performans kümesi ise 2.2 GHz frekans hızına kadar çıkabiliyor.Bu işlemcide yer alan Adreno 616 grafik birimi ise, bir önceki nesil göre 62x kat daha fazla renk gösterimi yapabiliyor.  Bu da, HDR ve 1.07 milyar renk gösterimi anlamına geliyor. Yine bir önceki nesile göre %35 daha hızlı olan Adreno 616, QHD+ ekran çözünürlüğüne kadar destek sunabiliyor.

Modem tarafında ise X15 modemini barındıran işlemci LTE yönünden 800Mbps’e kadar bağlantıyı destekliyor . Orta segmentin modem bakımından da en gelişmiş işlemcisi olarak gözümüze çarpıyor Snapdragon 710. Yapay zeka motorunu Snapdragon 660 ile karşılaştıracak olursak , yapay zeka desteği olan uygulamalarda 2 kata kadar daha iyi performans sağlıyor .

Peki pil performansı tarafı nasıl diye soracak olursanız , bu alanda beklentileri fazlasıyla karşılayacak bu işlemci. Oyunlarda ve 4K video izlerken %40, diğer çözünürlükteki video izlemelerde %20 daha az pil tüketimi sağlayacak. Teknik verilere göre, 1 günün üzerinde konuşma süresi, 5 günün üzerinde müzik dinleme, 13 saatlik 4K video oynatımı, 9 saat üzerinde oyun deneyimi, bu işlemci ile sağlanabilecek. Ayrıca Quick Charge 4+ desteği ile Snapdragon 800 serisini bu yönüyle aratmayacak.

Yaz aylarında hazır olacak olan bu işlemciyi sonbahara doğru telefonlarda görebileceğiz desek doğru olmaz.

" Snapdragon 710 Tanıtıldı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapdragon 710 Tanıtıldı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Snapdragon 710 Tanıtıldı ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Ölçüye Özel Banyo Dolabı
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Steelseries, Oyuncu Ses Sistemlerinin Geleceğini Açıkladı!
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Baskül Nedir – Nerelerde Kullanılır?
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.