yükleniyor...

Snapdragon 710 Tanıtıldı !

Qualcomm , sonunda beklentileri karşılayarak yeni işlemci serisini tanıttı . 700 Serisi peki hangi segment için geliştirildi ve özellikleri neler ? Detaylar haberimizde..

Snapdragon 710 bugün tanıtıldı. Şubat ayında bu işlemcinin sinyallerini veren Qualcomm, özel bir etkinlik gerçekleştirerek 700 serisinin ilk üyesi Snapdragon 710’u tanıtmış oldu. Bu işlemciyi amiral gemisi ile üst-orta segment arasına yerleştirmek istiyor Qualcomm. Peki bu yeni işlemcinin özellikleri neler ?

10 nm süreciyle üretilen işlemci , bu konuda amiral gemilerinin yeni işlemcisi Snapdragon 845’e benziyor. Aslında biraz Snapdragon 845’in kısılmış versiyonu olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz. 3. nesil Kyro 360 çekirdeklerinden gücünü alan Snapdragon 710, sekiz çekirdekli yapıda, enerji verimliliği ve performansı aynı anda sunmayı hedefliyor. 6 çekirdekli verimlilik kümesi, 1.7 GHz frekans hızı sunuyor. 2 çekirdekli performans kümesi ise 2.2 GHz frekans hızına kadar çıkabiliyor.Bu işlemcide yer alan Adreno 616 grafik birimi ise, bir önceki nesil göre 62x kat daha fazla renk gösterimi yapabiliyor.  Bu da, HDR ve 1.07 milyar renk gösterimi anlamına geliyor. Yine bir önceki nesile göre %35 daha hızlı olan Adreno 616, QHD+ ekran çözünürlüğüne kadar destek sunabiliyor.

Modem tarafında ise X15 modemini barındıran işlemci LTE yönünden 800Mbps’e kadar bağlantıyı destekliyor . Orta segmentin modem bakımından da en gelişmiş işlemcisi olarak gözümüze çarpıyor Snapdragon 710. Yapay zeka motorunu Snapdragon 660 ile karşılaştıracak olursak , yapay zeka desteği olan uygulamalarda 2 kata kadar daha iyi performans sağlıyor .

Peki pil performansı tarafı nasıl diye soracak olursanız , bu alanda beklentileri fazlasıyla karşılayacak bu işlemci. Oyunlarda ve 4K video izlerken %40, diğer çözünürlükteki video izlemelerde %20 daha az pil tüketimi sağlayacak. Teknik verilere göre, 1 günün üzerinde konuşma süresi, 5 günün üzerinde müzik dinleme, 13 saatlik 4K video oynatımı, 9 saat üzerinde oyun deneyimi, bu işlemci ile sağlanabilecek. Ayrıca Quick Charge 4+ desteği ile Snapdragon 800 serisini bu yönüyle aratmayacak.

Yaz aylarında hazır olacak olan bu işlemciyi sonbahara doğru telefonlarda görebileceğiz desek doğru olmaz.

Snapdragon 710 Tanıtıldı ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapdragon 710 Tanıtıldı ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Horse At Yarışı Tahminleri Batman Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Abdül Ne Demek dijital platform ne demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir gta 6 sistem gereksinimleri gl hf ne demek 52 hafta kaç ay