yükleniyor...

Snapchat Hikayelerinde GIF Dönemi Başlıyor!

Snapchat uygulaması hayata tutunmaya devam ediyor. Son olarak kullanıma sunulan yeni özellik hikaye paylaşımlarında GIF ekleme özelliği olacak.

Anlık resimli ve videolu mesajlaşma sosyal medya uygulaması Snapchat hayatta kalabilmek için çeşitli atılımlar yapmaya devam ediyor. Son olarak kullanıcılarına sunduğu yeni özelliği, paylaşılan hikayelerde GIF adı verilen hareketli görselleri kullanımına sundu.

Instagram‘ın en ezeli rakibi olarak bilinen Snapchat, Instagram karşısındaki popülerliğini kaybetmemek adına birçok yenilik sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde arttırılmış gerçeklik filtreleri ile hikayeleri daha eğlenceli hale getirmek isteyen Snapchat daha sonra da Snap Map özelliğini aktifleştirerek takipçilerimizin harita üzerinde hangi konumlarda olduğunu görmemizi sağlamaya başladı.

Şimdi de sunduğu en yeni özellik, paylaşılan hikayelere GIF eklentileri eklemeyi aktif olarak kullanılır hale getirmesi. Bu konuda en geniş GIF kütüphanesine sahip Giphy ile ortak bir çalışma yürüten Snapchat kullanıcı sayılarını korumayı ve hatta arttırmayı hedefliyor. GIF özelliğini kullanmak için şu an kullanımda bulunan Sticker Picker eklentilerinin bulunduğu yere göz atmaları gerekiyor. Ne türde bir GIF paylaşımı yapmak istiyorsanız arama kısmına o GIF adını içeren anahtar kelimeler sayesinde istediğiniz hareketli görüntülere ulaşabilirsiniz.

Snapchat CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre Snapchat uygulamasının kullanımının kolaylaştırılacağı belirtildi. Ayrıca uygulamanın yeni bir görünüme kavuşmasını sağlamak için yapılan yeni tasarımlar kullanıcı ihtiyaçlarına odaklanarak ortaya çıkarıldığını vurgulaadı.

Snapchat Hikayelerinde GIF Dönemi Başlıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat Hikayelerinde GIF Dönemi Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Nöbetçi Eczaneler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Batman Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Aba Nedir yapılacaklar listesi uygulama zyxel modem kurulumu mastika rakı fiyatı Bilgi Doktoru nabızdan hamilelik testi