yükleniyor...

Snapchat Gözlüğü Spectacles İle Tanışın

Anlık fotoğraf ve video paylaşımı yapılan sosyal medya uygulaması Snapchat büyümeye devam ediyor. Snapchat gözlüğü Spectacles ile tanışma vaktimiz geliyor.

10 saniyelik video kayıtları yapabilen yeni gözlük sayesinde sosyal medya üzerinde daha aktif ve daha istekli paylaşımların önü açılıyor. Son bir kaç aydır kendinden oldukça sık bahsettiren Snapchat bu sefer de çıkardığı Spectacles gözlük ile uzun bir süre konuşulacak.

Spectacles gözlüğün en güzel özelliği gözlük çerçevesinin iki yanında bulunan 115 derecelik açılarla çekim yapabilen kamera lensleri sayesinde dilediğiniz gibi fotoğraflar çekebileceksiniz. Snapchat gözlüğü ile 10 saniyelik videolar çekip bu videoları kablosuz bağlantı sayesinde telefona aktarma imkanınız bulunmakta.

Spectacles ile çekilen videoların nasıl görüleceği de merak konusu. 115 derecelik açılarla çekilen videoların Snapchat uygulamasına yüklendiği zaman büyük ihtimalle çekilen videonun bir kısmını keserek işleme alacaktır.

Spectacles Nasıl Kullanılıyor?

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan gözlüğün kullanımı sol üst köşesinde yer alan yardımcı tuş ile video çekiminizi başlatıyor ve 10 saniye sonra çekilen video otomatik olarak durduruluyor. Ancak çektiğiniz video 10 saniye ile sınırlı kalmak zorunda değil. Dilerseniz aynı tuşa bir kez daha basarak video sürünü bir 10 saniye daha uzatabilirsiniz.

Video çekimi başladığı anda gözlüğün iç kısmında ışık yanıyor bu sayede video çekimine başladığınızı anlayabiliyorsunuz. Gözlük sayesinde 30 saniye süresinde tek seferde video kaydı yapabilirsiniz.

Video Aktarımı Nasıl Yapılıyor?

snapchat gözlüğü spectacles

Android kullanıcıları çektikleri videoları Wi-Fi üzerinden telefona aktarabilirler. iOS kullanıcıları ise Bluetooth desteği ile aktarım yapabiliyorlar. Ancak yüksek çözünürlükte videolar istiyorsanız yine Wi-Fi bağlantı seçeneğini kullanarak videoları telefonunuza aktarabilirsiniz.

Pil Ömrü Nedir?

Her teknolojik üründe olduğu gibi bu gözlüğün de pil ömrü kullanıcılar için önem arz ediyor. Snap’in yaptığı açıklamaya göre gözlükler bir günlük kullanım süresini rahatça çıkarabiliyor. Gözlük üzerinde yer alan tuş takımı sayesinde gözlüğün pil ömrünü görmeniz mümkün hale geliyor.

spectacles-nedir-3

Snapchat gözlüğü Spectacles, gözlük ile birlikte gelen kılıf sayesinde şarj edebilirsiniz. Gözlük kılıfı bir powerbank gibi şarj edilebilir bir ürün ve Snap‘in yaptığı açıklamaya göre tam şarj edilen gözlük kılıfı, gözlüğü 4 kez tam şarj edebilme imkanına sahip.

Snapchat Gözlüğü Spactacles Tasarımı Nasıl?

Snap’in yeni gözlüğü Spectacles üç farklı renk seçeneğine sahip. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan gözlüğün satışına dair kesin bir tarih bulunmamakta ancak fiyatı 129 dolar olacak.

Snpchat CEO’su Evan Siegal‘ın dediğine göre bu gözlükler stoklarla sınırlı olacak. O yüzden satın almak isteyen kişilerin hızlı davranması gerekecek.

Berkay Eke / Technosfer

 

Snapchat Gözlüğü Spectacles İle Tanışın konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat Gözlüğü Spectacles İle Tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar rakı fiyatları gl hf ne demek 2006 kaç yaşında demon slayer izle 1997 doğumlu kaç yaşında olur