yükleniyor...

Snapchat Görsel Arama Teknolojisi Geliştirdi!

Snapchat ve Amazon işbirliği ile gerçekleşen Eagle kod adı verilen görsel ürün arama projesi resmi olarak açıklandı.

E-ticaret son günlerde en çok ilgi gören alışveriş yöntemlerinden biri haline gelirken sosyal medya platformları da bu gelişmelerden geri kalmıyor. Snapchat ve Amazon işbirliği ile gerçekleşen Eagle kod adı verilen görsel ürün arama projesi resmi olarak açıklandı.

Günümüzün uzunca bir zamanını sosyal medya platformlarında geçiriyor oluşumuz alışveriş sayfalarının da bu alanlarda yatırım yapmalarına sebep oluyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın alışveriş için keşfet sayfası üzerinde bir alışveriş sekmesine yer verdiğini söylemiştik. En büyük rakiplerden biri olan Snapchat bu hamle karşısında karşılıksız kalmadı.

Snapchat kamerası sayesinde bir ürünü veya barkodu okutarak o ürünü ya da o ürüne benzer ürünleri görme şansı bulacaklar. Arama sonrası gelen sonuçlarda ürünün adı, fiyatı, ortalama puanı ekran üzerinde yer alacak. Karşınıza çıkan seçeneklerden herhangi birini seçtiğiniz zaman Amazon’un sayfasına yönlendirileceksiniz. Snapchat’in yeni kamerasıyla şarkı, QR Snapcode veya bir nesne taraması yapabiliyorsunuz.

Snapchat ve Amazon arasında gerçekleşen bu ortaklık konusunda Snapchat mali yönden detayları vermekten kaçınıyor. Snapchat’in yaşadığı hayatta kalma mücadelesi konusunda attığı her adım takdire şayan. Amazon ile yürütülen bu ortak proje sayesinde hem Amazon satışlarının artması konusunda destek olabilirken hem de kendisine finansal bir kaynak bulmuş olabilir.

Snapchat Görsel Arama Teknolojisi Geliştirdi! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Snapchat Görsel Arama Teknolojisi Geliştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Sportboss Nöbetçi Noterler Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü too many requests ne demek yapılacaklar listesi uygulama rakı fiyatları