Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Škoda Yeni Nesil Kodiaq ve Superb’in Kış Testlerini Kuzey Kutbu’nda Tamamladı

Škoda Yeni Nesil Kodiaq ve Superb’in Kış Testlerini Kuzey Kutbu’nda Tamamladı

ABONE OL
26 Mayıs 2023, 16:00:55

Škoda, yeni nesil Kodiaq ve Superb’in kış testlerini Kuzey Kutbu’nda tamamladı. Bu testler, araçların zorlu hava koşullarında performansını test etmek için gerçekleştirildi. Şirket, araçların donma, buzlanma ve yoğun kar koşullarına dayanıp dayanamayacağını test etti. Bu testler, Škoda’nın araçların kalitesini ve güvenliğini sağlamak için yaptığı titiz çalışmaların bir parçasıdır. Sonuçlarına göre, yeni nesil Kodiaq ve Superb, zorlu kış koşullarında bile mükemmel performans sergiledi.

Škoda, Buzlu Şartlarda Araç Testlerini Tamamladı

Škoda yeni nesil Superb ve Kodiaq modellerini tüm hızıyla geliştirmeye devam ediyor. Kuzey Kutbu’nda gerçekleştirilen kapsamlı soğuk testini tamamlayan araçlar, -30 santigrat derecede dayanıklılık ve kalite testinden geçti.

Ekstrem Şartlarda Testler

Bu testlerde ana odak noktası buzlu şartlarda sürüş dengesi, yolcu konforu ve uzun kış yolculuklarında genel dayanıklılık oldu. Bu ekstrem şartlardaki testlerin tamamlanmasının ardından bu yıl sonbahar aylarında tanıtılacak yeni nesil Superb ve Kodiaq son geliştirme aşamasına girdi.

Škoda yeni nesil Superb ve Kodiaq

Kar ve Buz Testleri

Dördüncü nesil Superb ve ikinci nesil Kodiaq’ın için yapılan bu testlerde karın ve buzun gövde üzerindeki etkileri de sınandı. Tüm mekanik ve elektronik özelliklerin kusursuz görev yapmasını garanti altına alan Škoda, motorun da her zaman sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bununla birlikte kapılar, kaput, bagaj kapağı ve şarjlı hibrit araçlar için şarj kapağı ve yakıt deposu kapağının da böylesi zor şartlarda açılabilmesi sağlanıyor.

Škoda yeni nesil Superb ve Kodiaq

Kabin Testleri

Süper soğuk testleri programında kabin özelliklerine de yer verildi. Ekstra soğuk koşullarda ısıtma sisteminin performansı ve kabinin sıcaklık seviyesi ölçüldü.

Škoda yeni nesil Superb ve Kodiaq

Performans Testleri

Ayrıca camlardaki buğuların hızla çözülmesi, koltuk, direksiyon ve ayna ısıtma özelliğinin performansının da istendiği gibi çalışması önem taşıyor. Sıcaklıkların sıfırın altında düştüğü şartlarda merkezi dokunmatik ekranın verdiği tepkilerin de sorunsuz olması isteniyor. Škoda yeni araç geliştirme programı kapsamında tüm modellerini yoğun testlerden geçirerek gerçek şartlara en iyi şekilde hazırlıyor. Bu da Škoda modellerinin sağlamlığının sırrı olarak dikkat çekiyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments