yükleniyor...

Sinüzite Ne İyi Gelir?

Bazı dertler ve ıstıraplar vardır ki çekmeyen asla bilemez. Sinüzit problemi ve verdiği sıkıntı da bu dertten mustarip olmayanlar tarafından anlaşılamaz. Yüz bölgesinde yoğun hissedilen tıkanıklık, doluluk ve basınç hissi sinüzit problemi yaşayanların en çok rahatsız oldukları histir.Sinüslerin iltihaplanması sinüzit sorununu doğurur. Burun bölgesinde iltihaplanma, ateş, geniz akıntısı, baş ağrısı, ağızda hoş olmayan koku, diş ağrısı ve halsizlik gibi şikayetler iki aydan daha uzun süredir yaşanıyorsa, kronik sinüzitten şüphelenilebilir.Sinüsler, gözlerin arasında, elmacık kemiklerinin olduğu bölgelerde, burun üzerinde ve alında bulunur ve iltihaplandıklarında yoğun ağrılara sebebiyet verirler.Peki sinüzit için ne yapılmalı, nelerden destek alınabilir, sinüzite ne iyi gelir göz atmakta fayda var.Sinüziti kontrol altına alabilmek için evde hazırlanabilecek bitkisel karışımlar ve reçeteler mevcuttur. Bu reçeteler hafif şiddetteki sinüzit iltihabı ağrılarını hafifletebilir. Ama daha ileri düzeyde ve kronik hale gelmiş sinüzit iltihabı vakalarında hekimin vereceği kararla ameliyat, şiddetli sinüzit iltihabı ağrılarını giderme ve problemi ortadan kaldırma yolunda çözüm sağlayacaktır.Hafif vakalarda sinüzit için ne yapılmalı, evde hangi çözümlere başvurulmalı bir bakalım.

  • Sinüzit iltihabı şikayetiniz varsa asla sigara içmeyin ve sigara dumanı olan ortamlarda bulunmayın
  • Yaşadığınız lokasyon şehir merkezinde yer alıyorsa ve trafiğin yoğun olduğu alanlarda sıkça bulunuyorsanız evin ve ofisinizin içindeki hava kalitesinin yüksek olmasını sağlayın.
  • Süt ve süt ürünleri mukus üretimini arttırır. Bu sebeple bu tür ürünlerin tüketiminde dikkatli olun
  • Yeterli oranda A vitamini alın. A vitamini içeren besinleri sıkça tüketin. Bu vitamin hem sinüzit iltihabı şikayetinize iyi gelir hem de sinüzitin yayılmasını önler.
  • C vitamini de vücuda sağlayacağı direnç sayesinde koruma sağlar.
  • Mide probleminiz yoksa acı biber, pul biber gibi tat vericiler sinüslerin açılmasını sağlayacaktır. Yemeklerde sıklıkla tüketebilirsiniz.
  • Sarımsak ve zencefil gibi vücut sıvılarını arttırıcı yiyecek, bitki ve baharatlar da size bu süreçte iyi gelecektir.
  • Kaynar su hazırlayarak buharını solumak, buruna tuzlu su çekmek gibi çözümleri de deneyebilirsiniz.

Sinüzit için ne yapılmalı hususunda, eğer sinüzit iltihabı akut seviyedeyse, hekimin tavsiye edeceği burun spreyleri, damlalar ve antibiyotik ilaçlar kullanılabilir.Kronik sinüzit iltihabında ılık kompresler, burun için hazırlanmış damlalar ve buhar makineleri kullanılabilir.Sinüzit iltihabı şikayetinden mustaripseniz ve kendi kendinize denediğiniz süreçlerden çözüm sağlayamadıysanız, uzman bir hekime başvurmayı asla ertelemeyin; zira nadir de olsa tedavisi geciktirilmiş yahut ihmal edilmiş sinüzit vakaları, menenjit, beyin enfeksiyonları ve beyin apsesi gibi oldukça ciddi sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.

Sinüzite Ne İyi Gelir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sinüzite Ne İyi Gelir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları