Sinemia, son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü

Sinemia, Amerika açılımı ardından son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü.

Sinemia, son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü

Geçtiğimiz sene ABD ile beraber Kanada ve Avustralya açılımını da başlatan ve şu lahza Türkiye, Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya pazarlarında faaliyet yayınlayan Sinemia, toplam gelirinin %93’nü yurtdışından elde ediyor. 2018’de üyelik sistemi Amerika’de hızla yaygınlaşmaya başlayan ve global açılımlarla büyümeye idame eden Sinemia, ayda 5 milyon üstünde tekil sinemasevere ulaşırken, yekün 6,500 beyazperde salonu ve 56,000 ekranda hizmet sunuyor.

2018 yılında şirket gelirlerinde 38 kat büyüme sağlayan Sinemia, global pazarlarda kendini göstermeye devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz bir sene içinde 4 kıta ve 5 ülkede hizmet vermeye başladı. Büyüme trendini 2018 yılında da sürdürerek yeni teknolojileri hayata geçiren Sinemia, üyelik sistemi yardımıyla beyazperdeye gidiş alışkanlıklarını değiştiren meslek modelini dünyaya tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor.

Banka kartı altyapısının ve mobil cihazların kullanıldığı tüm ülkelerde hemen ve basitçe yayına girebilecek inovatif Fintech tabanlı bir altyapıya haiz olan Sinemia, açılımları cevabında Türkiye, İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya’da, toplamda ayda 5 milyonun üzerinde tekil sinemasevere ulaşıyor.

Marka şimdiden, bu ülkelerin tümünde 20 milyar doları kabul eden beyazperde bileti pazarına hitap ediyor. Global açılım periyodu beklenenin üstünde bir hızla ilerleyen Sinemia, şu lahza 6,500 sinema salonunda ve 56,000 ekranda hizmet veriyor.

Türkiye ekonomisine katkı sağlamakta

ABD açılımının ardından, 2018’de toplamda 38 kat büyüme elde eden Sinemia, bununla birlikte şu an yekün satışının yüzde 93’ünü yurtdışından elde ediyor. Gerçekleştirdiği yazılım ihracatı ve yurtdışındaki faaliyetleriyle Türk ekonomisine gelişimine ve ülkeye daha çok döviz girmesine katkıda bulunan Sinemia’nın Kurucusu ve CEO’su Rıfat Oğuz, firmanın istikbal hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “2018 küresel rekabette teknolojimiz yardımıyla farklılaştığımız ve başarıya ulaştığımız bir yıl oldu. 2019’da bireysel segmentte agresif büyümeye ve açılımlara devam edeceğiz. Bu yeni dönemde stratejimiz kurumsal mamüller ve teknoloji ihracatı ile global büyümeyi hızlandırmak olacak.”

ABD basını yakından takip ediyor

Dünyadaki 41 milyar dolarlık sinema bileti pazarının yüzde %50’sine hitap eden Sinemia, hedeflerinin ilerisinde performans göstererek ABD basınının da gündemine oturdu. Dünyanın kabul edilen teknoloji ve eğlence basınında onlarca kere yer alan teşebbüs, CNN, Techcrunch, Forbes, Fortune, Wired gibi oldukça çok meşhur yayında gündemi meydana getirmeye devam ediyor.

"Sinemia, son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sinemia, son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinemia, son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

ETİKETLER: , ,
Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları