SIM Kartlara Elveda!

Telefonun telefon olmasını sağlayan SIM kartlar yakın bir zamanda tarihe karışacağa benziyor. Zira gelen haberlerde artık kullanıcıların operatörlerden ayrı ayrı SIM kart alması yerine artık cihazlara entegre edilmiş tek bir kart bulunacak.

  • 22 Haziran 2017
  • 280 kez görüntülendi.
SIM Kartlara Elveda!

Telefonun telefon olmasını sağlayan SIM kartlar yakın bir zamanda tarihe karışacağa benziyor. Zira gelen haberlerde artık kullanıcıların operatörlerden ayrı ayrı SIM kart alması yerine artık cihazlara entegre edilmiş tek bir kart bulunacak ve müşteriler herhangi bir operatör değişikliğinde kart değişikliğine gitmemiş olacak.

Dünya üzerinde yüzlerce operatör firması var ve her firmanın kendisine ait SIM kartları var. Bu yüzden kullanıcılar operatör değişikliğine gittiği durumlarda kart değişikliği yapmak durumunda kalıyor. Yeni yapılacak olan eSIM projesiyle birlikte telefon içerisinde entegre olarak kartlar bulunacak ve bu kartlar tüm operatörleri destekleyecek.

Microsoft, Intel ve Qualcomm’un birlikte çalıştığı bu sistemi yakın bir zamanda deneyimleme fırsatı bulacağımızı söylemek mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ