yükleniyor...

SİBER SALDIRILAR 6 AYDA ŞİRKET KAPATTIRIYOR

Siber saldırılar, birçok şirketin kapatılmasına neden oluyor. Sadece son altı ay içinde gerçekleşen siber saldırılar, birçok şirketin zor zamanlar geçirmesine sebep oldu. Ancak, siber güvenlikle ilgili doğru adımlar atarak, şirketinizin önceden planlamalar yaparak bu tür saldırılardan korunması mümkün. Siber güvenliğin önemi kadar doğru bir strateji ve ekipman kullanarak teknolojik altyapınızı güçlendirme çalışmaları da oldukça önemlidir. Bu nedenle, şirketinizin siber güvenliğini yeniden gözden geçirmenizi, doğru adımları atmanızı ve işinize devam etmenizi öneririz.

KOBİ’lerin Siber Saldırılara Karşı Korunma Önlemleri

KOBİ’LERİN %60’ı SİBER SALDIRILARIN ARDINDAN İFLAS EDİYOR


Accenture’nin Siber Suç araştırmasına göre, siber saldırıların yaklaşık %43’ü KOBİ’leri hedef alıyor ve başka bir araştırmaya göre siber saldırıya uğrayan KOBİ’lerin %60’ı 6 ay içerisinde iflas ediyor. KOBİ’lerin küresel mali kriz nedeniyle siber güvenliğe ayırdıkları bütçelerinin daraldığını belirten Bitdefender Antivirüs Türkiye distribütörü Laykon Bilişim’in Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, olası bir siber saldırı sonrası veri ihlali yaşayan KOBİ’lerin hem itibar hem de veri kaybı nedeniyle çalışamaz hale gelebileceği uyarısında bulunarak KOBİ’lerin siber saldırılardan nasıl korunabilecekleri konusunda 6 önemli tavsiyede bulunuyor.

Siber Saldırıların KOBİ’ler İçin Önemi

KOBİ’ler, genellikle daha büyük kuruluşlara göre siber güvenlik önlemlerinden yoksun oldukları için siber suçlular için daha çekici hedeflerdir. Tüm siber saldırıların %43’ü KOBİ’leri hedef alıyor ve saldırıya uğrayan KOBİ’lerin %60’ı 6 ay içerisinde iflas ediyor. Bu ihlallerin sonuçlarının, üretimin durmasından şirket itibarının etkilenmesine kadar son derece maliyetli olabileceğini belirten Bitdefender Antivirüs Türkiye distribütörü Laykon Bilişim’in Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, KOBİ’lerin siber saldırılardan nasıl korunabilecekleri konusunda 6 önemli tavsiyede bulunuyor.

Fidye Yazılımı Saldırılarının Önemi

Fidye Yazılımı Saldırılarının %55’i 100’den Az Çalışanı Olan Şirketleri Hedefliyor

Fidye yazılımlarının %55’i 100’den az çalışanı olan işletmeleri hedeflerken KOBİ’lerin yalnızca %14’ünün yürürlükte bir siber güvenlik planı var. Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, KOBİ’lere 6 önemli siber güvenlik tavsiyesinde bulunuyor.

KOBİ’lerin Siber Saldırılardan Korunma Yöntemleri

1. Çalışanlarınızı Siber Güvenlik Bilincine Sahip Olmaları İçin EğitinSiber saldırılar karşısında KOBİ’lerin atması gereken ilk ve en önemli adım kurum çalışanlarının siber güvenlik bilincine sahip olmaları için eğitilmesidir. Çalışanlar, kimlik avı e-postalarının ve kötü amaçlı yazılım içeren dosyaların farkında olmalı ve olası bir saldırı durumunda etkili bir eylem planı oluşturabilmelidir.

2. Kullandığınız Wi-Fi Ağlarının Korunduğundan Emin OlunKOBİ Wi-Fi ağlarının güvenli olması adına etkili bir ağ güvenliği kullanılması gerekiyor. Bunun için güçlü, karmaşık ve çözülmesi zor şifreler belirlenmesi KOBİ’leri siber saldırılar karşısında güçlü bir konuma getiriyor. Uzaktan bağlantılarda ise VPN kullanmak, olası sızıntıları engelliyor.

3. Dosyalarınızı Düzenli Olarak YedekleyinSiber saldırılar genellikle şirket verilerini tehlikeye atmak, silmek veya ele geçirmek şeklinde gerçekleşiyor. Yedekleme çözümleri sayesinde ise bu riskler büyük oranda azalıyor. KOBİ’ler tarafından yedekleme amacıyla kullanılan yazılımlar bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmenize izin veriyorsa buna mutlaka onay verin.

SİBER SALDIRILAR 6 AYDA ŞİRKET KAPATTIRIYOR konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SİBER SALDIRILAR 6 AYDA ŞİRKET KAPATTIRIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Sportboss Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Zonguldak Nöbetçi Eczaneler İstanbul Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar too many requests ne demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir gl hf ne demek Market Fiyatları 52 hafta kaç ay