yükleniyor...

Shazam Apple Tarafından Satın Alınıyor!

Dünyanın en çok tercih edilen müzik, video, film arama ve bulma uygulaması Shazam’ın Apple tarafından satın alınacağı konuşuluyor.

1999 yılında SMS servisi ile hizmet vermeye başlayan Shazam Apple tarafından satın alınması gündemde.

Dünyaca ünlü müzik, film, videoları ses ve görüntü desteğiyle keşfetme uygulaması olan Shazam Apple tarafından satın alınması gündemde. Apple tarafından 400 milyon dolar teklif edilen şirketi satın almak isteyen Apple, Apple Müzik uygulamasına da katkıda bulunmak istiyor. Resmi bir satış işlemi şu an için gerçekleşmese de pazartesi günü işlemlerin yapılması bekleniyor.

Shazam için yayınlanan 2016 Eylül verilerine göre 1 milyar indirme sayısına ulaştığı biliyor. Raporun yayınlandığı zamanın üstüne 1 yıllık süreyi de eklersek bu rakamların çok daha fazla arttığını anlayabiliriz.

Shazam için pazar araştırması yapıldığı zaman 1 milyar dolardan fazla değeri olduğu görülüyor, ancak Apple tarafından yapılan bu düşük teklif Shazam tarafından kabul edilir mi herkes için merak konusu.

Apple geçtiğimiz süreç içerisinde bir çok kes Apple Müzik dünyasını geliştirmek için farklı girişimlerde bulunmuştu. Beats şirketini de satın aldıktan sonra Apple Müzik uygulamasında daha kaliteli hizmet vermeye başladığı da kullanıcılar tarafından biliniyor.

Önümüzdeki hafta başında bu satışın gerçek anlamda değer kazanıp kazanmayacağını göreceğiz. Zira Apple yetkilileri tarafından da bir açıklama söz konusu değil.

Shazam Apple Tarafından Satın Alınıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Shazam Apple Tarafından Satın Alınıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla