SONRAKİ
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
ÖNCEKİ
Zümrüt Küpe Modelleri Zümrüt Küpe Modelleri
3062
1134 0

Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya

Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Yazar: Furkan YURDAKUL

20 Eylül 2022

Ses olmaması gereken ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanan sessiz kompresör modelleri sahip oldukları özel mekanizmalar ile ses seviyesini en aza indirirler. Sesin azalması için parçalar arasındaki sürtünme en aza indirilir. Özellikle hastane, ameliyathane, okul veya ofis gibi ses istenmeyen yerlerde genellikle bu tarz kompresörler kullanılır. Çok fazla güç ürettikleri için bu makineler genellikle yüksek ses ile çalışırlar. Doğal olarak bu durum o ortamda olan kişiler için rahatsızlık verici olabilir. Ancak istenen gücün üretilebilmesi için mutlaka parçaların çalışması ve sesin çıkması gerekir. Yapılan bazı düzenlemeler ile seslerin minimum seviyeye inmesi sağlanmıştır. 

İleri teknoloji faydalanılarak üretilen sessiz kompresör modelleri kullanıldıkları alana büyük bir konfor katarlar. Bu makineler de oluşan yüksek sesin nedeni makine içinde yer alan parçaların birbirlerine sürtünmeleridir. Zaman içinde yapılan çalışmalar ile artık kompresörlerin ses çıkarmadan çalışabilmeleri sağlanabilmiştir. Kimi zaman bu makineler de ses çıkarabilirler. Bunun nedeni ise zaman içinde yaşanan aşınmadır. Bu sebeple gerekli kontroller yapılarak bu parçaların belirlenmesi ve değiştirilmesi gerekebilir. Bu sayede sesin tamamen yok olması sağlanabilir. Ancak en sessiz kompresörlerin dahi tamamen sessiz çalışmadıkları bilinmelidir. Bu sebeple sesin çok az seviyelerde olması için rutin bakımların ve kontrollerin yapılması çok önemlidir. Bu durum hem ses seviyesini indirebilir hem de kompresörün ömrünü uzatabilir.

Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik toz boya zıt kutuplarda olan boya partikülleri ile boyanacak zeminin birbirlerini çekmesi ile oluşan boyama tekniğidir. Boya işlemlerinden sonra boya ile kaplanan zemin 180 ile 200 derece arasında ısınan fırınlarda kurumaya bırakılır ve bu sayede boyanın zemine tam olarak yapışması sağlanır. Bu sayede istenen mükemmel görünüm elde edilebilir. Tıpkı bir mıknatıs gibi birbirlerini çekecek olan boya ile zemin sayesinde uzun süre boyunca aynı kalitede görünüm elde edilebilir. Bu teknik günlük hayatta kullandığımız birçok malzeme ve eşya için kullanılabilir. Bu boyaların kullanıldıkları alanlardan bazıları şunlardır;

  1. Çelik kapı üretimi
  2. Bisiklet üretimi
  3. Çocuk parkı oyuncakları üretimi
  4. Çelik raf üretimi
  5. Beyaz eşya üretimi
  6. Aydınlatma ürünleri üretimi
  7. Metal mobilya üretimi
  8. Tarım araçları imalatı

Kullanıldığı malzemelere uzun ömürlülük, kusursuzluk, temizleme kolaylığı, bakım kolaylığı ve farklı renk seçeneklerine sahip olma şansı sunan elektrostatik toz boya bu sebeple imalat sanayi içinde çok önemlidir. Uygulama aşamasından önce sürüleceği alan mutlaka tam olarak temizlenmeli ve aynı zamanda ısıtılmalıdır. Çünkü bu boya ancak belli bir sıcaklık seviyesi sağlandığı takdirde ilgili zemine yapışır. Daha sonra kaynamakta olan boya yüklenir ve boyanacak yüzey topraklanır. Son olarak farklı kutupların birbirlerini çekmesi mantığı ile boyama işlemi yapılır. Eğer sessiz kompresör veya elektrostatik toz boya hakkında daha çok bilgi almak isterseniz her zaman sanayiden.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.