yükleniyor...

SEO ve Rich Snippets

SEO ayarlarının önemli olduğu şu dönemde rich snippets nedir sorusu oldukça sorulmaktadır. Uygulama çoğunlukla tercih edilmesine rağmen hala birçok kullanıcı uygulamadan haberdar değildir. Biz de bu yazımızda snippets nedir sizler için açıklamaya çalışacağız.

Rich Snippets Nedir?

Arama motorunda kullanıcıların siteye daha kolay erişimini sağlamanın yanı sıra başarılı bir SEO uygulamasıdır. İşlemler gerçekleştirilirken sitede bulunan şema kurallarına ilişkin her şey arama motorları kodlarına göre yapılır. Bu sayede de site arama motorlarında ön plana çıkacaktır. Arama motorlarında ön plana çıkmak için snippets birebirdir.

Rich Snippets

Google SEO Rich Snippet Faydaları Neler?

Kullanıcı Dikkatini Çeker

Dikkat çekmek için görseller daha yoğun kullanılır. Uygun kodlar eklenerek arama sonuçlarında sitenin ön plana çıkmasını sağlar.  Böylece daha fazla trafik oluşacaktır.

Anında Sonuç Gösterimi

Yapılan aramalar sonucunda kişilere uygun içerikler ortaya çıkacağı için her kullanıcıyı siteye çekmek daha kolay olacaktır.

Rich Snippets

Tıklanma Oranı Artar

Daha fazla kullanıcı çekerek tıklanma oranları artacaktır. Böylece sitedeki trafik de artacaktır. Google rich snippets sayesinde siteler ön plana çıkacaktır. Kullanıcılar sitede daha çok zaman geçirecektir. Böylece siteden çıkma durumu da azalacaktır.

Rich Snippets hakkında merak edilenler

Rich Snippets Nedir?

Siteyi daha ilgi çekici hale getirmekte olan bir özelliktir.

Rich Snippets Ne İşe Yarar?

Sitenizi daha çok ön plana çıkararak trafik çekecektir.

Rich Snippets’ı Neleri Kapsar?

Arama sonuçlarında; müzik, tarifler, yorum değerlendirmeleri, yorumlar, etkinlikler, sayfa işaretleri, kişiler gibi özellikleri içinde barındırmaktadır.

SEO ve Rich Snippets konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEO ve Rich Snippets ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.