SONRAKİ
Netflix İçerikleri Kalkıyor Netflix İçerikleri Kalkıyor
ÖNCEKİ
AHREFS Nedir? AHREFS Nedir?
3281
1215 0

SEO Title Nedir?

SEO Title Nedir?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

15 Ağustos 2020

SEO Title Oluşturma

Öncelikle SEO Title’ın temelinde kullanıcılar vardır ve esas olan kullanıcıların arama motorlarında yaptıkları aramalara göre bu başlıkların oluşturulmasıdır. En verimli kullanılabilmesi için kullanıcıların aradıkları konuyla ilgisi, uzunluğunun uygunluğu, imla kuralları ve son olarak da kullanıcının dikkatini çekebilecek bir başlık olması en önemli kriterlerdir. Bazı site yöneticileri ve editörler bu gerekliliklere dikkat etmediği için, bunların tümüne dikkat etmek sizin sitenizin daha da öne çıkmasını sağlayabilir.

SEO title

SEO Title uzunluğu

Sık sık sorulan sorulardan biri de Title uzunluğudur. Bu konuda en uygun uzunluğa sahip başlıklar 30 ila 65 karakter arasıdır. 65 karakterden uzun başlıkların arama motorunda arama yapıldığı taktirde sonunun görünmeyeceğinden dolayı ne anlatmaya çalıştığı anlaşılamayacaktır ve sonunda üç nokta barındıran başlıklara gelen tıklama sayılarının da bu sebeple çok daha az olduğu unutulmamalıdır.

SEO title

Anahtar Kelimeli Title

Anahtar kelimeler SEO uyumlu yazılar için göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir önem taşır. İçeriklerde kullanılan anahtar kelimeler yapılan aramanın daha isabetli sonuçlanmasını sağlayarak popülerlikleri sayesinde tıklanmaları arttıracaklardır.

Marka Eklemeli Title

Başlığın sonuna, başında tire ya da bölünmüş çizgi ile marka adı ya da site adı ilave edilebilir.

İçerikle Uyumlu Title

Bu, başlıklardaki en önemli husustur. İçerik hazırlandıktan ve anahtar kelimeler belirlendikten sonra başlık mutlaka bu iki materyale uygun olmalıdır. Aksi taktirde uyumsuzluklar meydana gelecek ve arama sonuçları beklendiğinden düşük verim gösterecektir. Bu hatanın yapılmasının ve düzeltilmemesinin sonucu olarak arama motorunda giderek aşağıya düşülerek imaj ve prestij kaybına sebep olacaktır.

SEO ile Title İlişkisi

Arama sonuçlarında siteye bir yol haritası oluşturmasından dolayı SEO uyumlu title kullanımı çok büyük bir önem arz etmektedir. Başlık, bir dükkânın vitrini olarak da düşünülebileceği için, bu başlığın doğru yazılmış olması, içerikle uyumu kullanıcıya hitap etmesi gibi faktörler ziyaretçi kazanımı açısından büyük önem taşır. Hatalı, özensiz tasarlanmış, özgünlükten uzak, gereğinden kısa ya da uzun yazılmış başlıklar ise ziyaret oranını beklenildiğinden hızlı düşürecektir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" SEO Title Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEO Title Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda SEO Title Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Wish, Türkiye’ye Entegre Oldu!
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G30’un özellikleri belli oldu
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Redmi K40’ın özellikleri belli oluyor
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Lenovo K13’ün özellikleri sızdırıldı
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Motorola Moto G10’un özellikleri belli oldu
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Samsung Galaxy Z Fold 3 ve  Z Flip 3 hakkında tüm detaylar
Realme Race görüntülendi
Realme Race görüntülendi
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor
Xiaomi Mİ 11 Pro Plus’a dair özellikler ortaya çıkıyor

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.