SONRAKİ
Netflix İçerikleri Kalkıyor Netflix İçerikleri Kalkıyor
ÖNCEKİ
AHREFS Nedir? AHREFS Nedir?
4074
1509 0

SEO Title Nedir?

SEO Title Nedir?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

15 Ağustos 2020

SEO Title Oluşturma

Öncelikle SEO Title’ın temelinde kullanıcılar vardır ve esas olan kullanıcıların arama motorlarında yaptıkları aramalara göre bu başlıkların oluşturulmasıdır. En verimli kullanılabilmesi için kullanıcıların aradıkları konuyla ilgisi, uzunluğunun uygunluğu, imla kuralları ve son olarak da kullanıcının dikkatini çekebilecek bir başlık olması en önemli kriterlerdir. Bazı site yöneticileri ve editörler bu gerekliliklere dikkat etmediği için, bunların tümüne dikkat etmek sizin sitenizin daha da öne çıkmasını sağlayabilir.

SEO title

SEO Title uzunluğu

Sık sık sorulan sorulardan biri de Title uzunluğudur. Bu konuda en uygun uzunluğa sahip başlıklar 30 ila 65 karakter arasıdır. 65 karakterden uzun başlıkların arama motorunda arama yapıldığı taktirde sonunun görünmeyeceğinden dolayı ne anlatmaya çalıştığı anlaşılamayacaktır ve sonunda üç nokta barındıran başlıklara gelen tıklama sayılarının da bu sebeple çok daha az olduğu unutulmamalıdır.

SEO title

Anahtar Kelimeli Title

Anahtar kelimeler SEO uyumlu yazılar için göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir önem taşır. İçeriklerde kullanılan anahtar kelimeler yapılan aramanın daha isabetli sonuçlanmasını sağlayarak popülerlikleri sayesinde tıklanmaları arttıracaklardır.

Marka Eklemeli Title

Başlığın sonuna, başında tire ya da bölünmüş çizgi ile marka adı ya da site adı ilave edilebilir.

İçerikle Uyumlu Title

Bu, başlıklardaki en önemli husustur. İçerik hazırlandıktan ve anahtar kelimeler belirlendikten sonra başlık mutlaka bu iki materyale uygun olmalıdır. Aksi taktirde uyumsuzluklar meydana gelecek ve arama sonuçları beklendiğinden düşük verim gösterecektir. Bu hatanın yapılmasının ve düzeltilmemesinin sonucu olarak arama motorunda giderek aşağıya düşülerek imaj ve prestij kaybına sebep olacaktır.

SEO ile Title İlişkisi

Arama sonuçlarında siteye bir yol haritası oluşturmasından dolayı SEO uyumlu title kullanımı çok büyük bir önem arz etmektedir. Başlık, bir dükkânın vitrini olarak da düşünülebileceği için, bu başlığın doğru yazılmış olması, içerikle uyumu kullanıcıya hitap etmesi gibi faktörler ziyaretçi kazanımı açısından büyük önem taşır. Hatalı, özensiz tasarlanmış, özgünlükten uzak, gereğinden kısa ya da uzun yazılmış başlıklar ise ziyaret oranını beklenildiğinden hızlı düşürecektir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" SEO Title Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEO Title Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda SEO Title Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
VİVO V23 5G İLE BAYRAM SELFIE’Sİ
VİVO V23 5G İLE BAYRAM SELFIE’Sİ
Bee Coin Nedir?
Bee Coin Nedir?
Teknolobit ile Teknolojiye Aşık Olacaksınız
Teknolobit ile Teknolojiye Aşık Olacaksınız

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.