yükleniyor...

SEO Kuralları

SEO kuralları sayesinde web siteleri çok daha fazla kişiye ulaşır, arama motorlarında yüksek sıralamalar elde edilir. SEO işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Böylece daha kısa bir zamanda kaliteli ve organik trafiği yüksek siteler oluşturabilirsiniz. SEO işlemleri uzun vadeli sonuç alma adına yapılır. Bu yüzden kazanımlar birkaç gün ya da birkaç ay sonucunda olmayabilir. Peki, SEO kuralları nelerdir?

SEO kuralları

İçerikler ve Güncellemeler

SEO faaliyetleri denilince akla gelmesi gereken ilk şey içeriklerdir. İçeriklerin özgün ve güncel olması SEO için oldukça önemlidir. Google botları bu içerikleri incelemektedir. Daha sonrasında Google Anahtar Kelime Planlayıcısı ile popüler kelime seçimleri yapılır. İçeriğe uygun ilgi çekici bir başlık eklenir ve anahtar kelimenin başlıkta kullanılması istenir. Bunlara ek olarak anahtar kelime zaman zaman alt başlıklarda ve içerikte geçmelidir.

SEO kuralları

Backlink Alımı

Backlink alımları yapılırken de SEO kurallarına uymak gerekmektedir. Alınacak backlinklerin kaliteli ve yeterli bir şekilde alınması önemlidir. Aşırı miktarda backlink alımı yarardan çok zarar getirmektedir. Ayrıca alınacak backlinklerin spam niteliğinde olmamasına dikkat edilmelidir. Bazı backlink türleri şunlardır;

  • Edu-Gov Backlink
  • Profil Backlink
  • Forum Backlink
  • Yorum Backlink
  • DoFollow-NoFollow Backlink

SEO Kuralları hakkında merak edilenler

SEO Nasıl Yapılır?

Sitenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak analiz, site içi SEO, site dışı SEO ve Teknik SEO detayları planlanarak yapılmaktadır.

SEO Neden Yapılmalıdır?

SEO sayesinde siteniz daha kaliteli hale gelerek arama motorlarında üst sıralara çıkacaktır.

SEO Kuralları Var mı?

Etkili bir SEO için uyulması gereken kurallar vardır. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyunuz.

SEO Kuralları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEO Kuralları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.