yükleniyor...

SEO Dostu URL Nedir?

SEO ayarlarının web siteniz için önemli olduğu şu dönemde SEO dostu URL nedir sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir.URL adresinin nasıl SEO için uyumlu olacağı ve bunun sonucunda etkilerinin neler olacağı merak ediliyor.

SEO Dostu URL Önemi

SEO URL yapısı siteniz için oldukça önemlidir. İçerik ile uyumu olması ve kullanıcı deneyimlerine göre şekillenmesi belirleyici unsurlardır. Bu sayede site daha çok hit alıp popülerliği artacaktır. Paylaşımların da yapılmasıyla site daha geniş kitlelere ulaşacaktır. URL adresi sayesinde içerik okunmadan fikir sahibi olunabilir. Bu yüzden de içeriği uygun düzenlenmelidir. URL içerisinde geçen anahtar kelimelerin iyi seçilmesi gerekmektedir. URL içerisindeki anahtar kelimeler sayesinde sayfa arama motorunda ön sıralara çıkacaktır.

SEO Dostu URL

SEO Dostu URL Nasıl Yapılır?

Google Anahtar Kelime Planlayıcısı sayesinde içeriklere uygun seçimler gerçekleştirilir. URL içerisinde bulunan anahtar kelime sayesinde sayfanın bulunması kolaylaşır. Anahtar kelime, içerik hakkında bir nevi ipucudur. SEO URL için gerekli şeyler;

  • URL oluşturulurken Türkçe karakterler tercih edilmemelidir.
  • URL içerisinde  kısa çizgi kullanımı iyi olacaktır.
  • URL içinde sayfa ile ilgili kelimeler geçmelidir.
  • Kelime seçimleri dikkatli yapılmalıdır. Çok uzun ve kısa olmamalıdır.
  • Aynı kelimeler tekrar etmemelidir.
SEO Dostu URL

URL Yapısı Püf Noktaları

SEO URL oluşturma esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenler vardır. Tarih kullanımı gereksiz olarak görülür. Ayrıca daha uzun bir URL ortaya çıkarabilir. Bu yüzden de haber siteleri haricindeki sitelerde URL adresinde tarih bulunmamalıdır. URL içerisinde çok uzun anahtar kelime kullanılmamalıdır. Uygun bir kelime anahtar seçimi ile SEO dostu URL sağlanabilir.

SEO Dostu URL hakkında merak edilenler

URL Nedir?

URL bir nevi web sitelerin kimliğidir. Web sitelerinin web arama uzantılarına URL denir.

SEO Dostu URL Nedir?

Arama motorlarının tercih ettiği URL seçimleri SEO dostu URL olarak adlandırılır.

SEO URL Nasıl Olur?

Web sitesi ve içerik ile alakalı bir anahtar kelime içermelidir. URL ne çok uzun ne de kısa olmalıdır.

SEO Dostu URL Nedir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere SEO Dostu URL Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.