yükleniyor...

Selfie Emojileri Geldi

Unicode 9 emojilerine yeni emojiler eklendi. İçlerinde yarasa, pinokyo burun, siyah kalp gibi emojilerin de yer aldığı yeni selfie emojileri kullanıma sunuldu.

2015 yılında yılın kelimesinin emoji seçilmesiyle birlikte bu kelimenin ve aynı zamanda şekillerin günlük hayatta oldukça fazla kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Karşımızdaki kişiye uzun uzun kelimelerle anlatacağımız bir olay veya ifadeyi çeşitli küçük resimlerle yani emojilerle anlatma kolaylığı sağlayan bu ifadelere yenileri de eklenmiş durumda.

Kullanıcıların kendilerini daha da rahat ifade edebilmeleri için çeşitli emojiler kullanımasunuldu.

Unicode 9 formatında formatında gelecek olan yeni emojiler arasında selfie emojileri en dikkat çeken ifadeler oldu. Tam 77 tane yeni emoji bugünden itibaren kullanıcılara sunuldu. Ancak bu yeni emojileri kullanmak için belli bir koşul var. Yeni emojileri arkadaşlarınızla paylaşmanız için firmaların mobil cihazlar için güncelleme yayınlamasını beklemeniz gerekiyor.

Android, iOS ve Windows Mobile platformlarına yeni gelecek olan güncellemeler ile bu emojiler eklenecek.

İşte yeni eklenen 77 adet emojinin görselleri

selfie emojileri

 

Berkay Eke / Technosfer

Selfie Emojileri Geldi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Selfie Emojileri Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Horse At Yarışı Tahminleri Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler too many requests ne demek yapılacaklar listesi uygulama subdomain mi klasör mü mastika rakı fiyatı nabızdan hamilelik testi